کد خبر: 78223 A

به منظور تجدید بیعت با آرمانهای امام صورت می‌گیرد

گروه سنی شرکت کنندگان در کاروان از 16 سال تا حدود 80 سال است.

کاروان زائران پیاده گیلانی برای بیست و دومین سال پیاپی برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) با حضور مردم استان گیلان عازم تهران می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بسیج، محمود رمضانی پور مسئول کاروان پیاده زائران حرم امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه این کاروان برای بیست و دومین سال پیاپی است که برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) با حضور مردم استان گیلان عازم تهران می‌شود، گفت: به نمایندگی از مردم ولایتمدار استان گیلان 500 زائر گیلانی از چهارم خردادماه راهپیمایی خود را بصورت پیاده آغاز کرده اند و قرار است روز 12 خرداد وارد تهران شوند.

وی با اشاره به این که 60 درصد شرکت کنندگان در این کاروان را جوانان تشکیل می دهند، اظهار داشت: گروه سنی شرکت کنندگان در کاروان از 16 سال تا حدود 80 سال است.

رمضانی پور با اشاره به ابراز احساسات مردم در طول مسیر گفت: بحمدلله مردم مومن و متدین شهرها و روستاهایی که تا کنون از آن ها عبور کرده ایم با ابراز احساسات خود به بهترین نحو از ما استقبال و بدرقه کردند که لازم می دانیم شکرگزار این احساسات پاک آن ها باشیم.

وی با اشاره به مسیر طی شده و برنامه های کاروان افزود: کاروان روز چهارم خردادماه از رشت حرکت کرده و قرار است بعد از گذشتن از شهرهایی مثل رستم آباد، رودبار، جاده قدیم قزوین، شهر قزوین، آبیک، ساوجبلاغ، کمالشهر و کرج روز 12 خرداد به تهران برسد و در تهران بعد از حضور در مسجد بلال و اجرای برنامه‌های فرهنگی و استراحت به جماران رفته و روز 13 خرداد نیز در حرم مطهر امام خمینی(ره) مستقر شویم تا در مراسم اصلی سالگرد ارتحال با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی شرکت کنیم.

وی تصریح کرد: لازم می دانیم از طرف تمام زائران کاروان، از مسئولان و مردم محترمی که در طول مسیر بخصوص در استراحتگاه در نظر گرفته شده، زائران حرم امام خمینی(ره) را مورد تفقد خویش قرار دادند و به بهترین نحو پذیرایی کردند، تشکر کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر