کد خبر: 78272 A

محمدرضا عارف درگذشت آیت‌الله طاهری را طی پیامی تسلیت گفت.

محمدرضا عارف درگذشت آیت‌الله طاهری را طی پیامی تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا،‌ متن این پیام به شرح زیر است:

«انا الله و انا علیه راجعون

اذامات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لا سیدهاشمی

رحلت جانسوز فقیه دانشمند و مجاهد خستگی‌ناپذیر حضرت آیت‌الله سیدجلال طاهری اصفهانی موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

مرحوم آیت‌الله طاهری شخصیتی کم نظیر و از نسل صدوقی‌ها، مدنی‌ها، اشرفی اصفهانی‌ها، بهشتی‌ها و مطهری‌ها بود. او که در دوران حاکمیت استبداد و خود محوری با تحمل زندان‌های طولانی و شکنجه‌های طاقت‌فرسا از کرامت و منزلت مردم دفاع کرد و چونان سراجی منیر بر تارک تاریخ ایران زمین درخشید. دفاع آن عالم واصل از اسلام و حوزه های علمیه در کنار نقش بی‌بدیل سیاسی آن مجاهد وارسته فراموش ناشدنی است.

مرحوم آیت‌الله طاهری، در یک دوره طولانی در سنگر نماز جمعه قبل و بعد از انقلاب در شهر پر آوازه و مهد ادب و فرهنگ اصفهان سرافراز منشاء خدمات کم نظیری بود، تاریخ پر شکوه انقلاب در پهنه ایران و بویژه استان اصفهان با نام یار دیرین حضرت امام خمینی(ره) یعنی مرحوم آیت الله طاهری برای همیشه خواهد درخشید.

آیت‌الله طاهری نماد روحانیت انقلابی و مردمی بود که بر نقش مردم در همه ارکان اداره امور کشور تاکید می کرد و همواره بر تحجر و واپسگرایی می‌تاخت و در این راه قبل و بعد از انقلاب بسیاری از بی مهری‌ها را به حان خرید، در این راه اما یک لحظه از مردم و آرمان‌های آن فاصله نگرفت و سرانجام روح بلند آن عالم مظلوم در ماه استغفار، انابه و ایام سالگرد رحلت مقتدایش حضرت امام خمینی در جوار حق آرام گرفت.

اینجانب رحلت جانگذار یار دیرین اسلام، امام (ره)، ایران و انقلاب حضرت آیت‌الله سید جلال طاهری را به مردم سرافراز ایران، به ویژه اهالی استان اصفهان- ارادتمندان آن حضرت و علی الخصوص بیت شریف آن فقیه عظیم شأن و فرزندان آن عالم واصل تسلیت عرض نمود، علو درجات برای آن فقیه بزرگ از خداوند بی‌همتا مسالت دارم.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر