کد خبر: 78277 A

حمید رسایی:

اگر تدبیر جلیلی و همکارانش نبود فتنه سال ۸۸ به سمت و سویی دیگر سوق داده می‌شد/مدیریت جلیلی در شورای امنیت به خصوص بعد از خانه نشینی احمدی‌نژاد تاثیرگذار بود/احمدی‌نژاد و مشایی برای اینکه ۱۳ میلیون آرای ریخته شده به صندوق موسوی را به دست بیاورند تمامی اهداف انقلاب را زیر پا گذاشتند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه دو جریان "مقاومت و پیشرفت" و "سازش و ارتجاع" تشکیل دهنده تفکر فکری نامزدهای ریاست جمهوری دور یازدهم هستند جلیلی را به عنوان یک کاندیدای اصلح و متعلق به جریان مقاومت و پیشرفت در راستای گفتمان انقلاب اسلامی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید رسایی که در همایش حامیان گفتمان انقلاب اسلامی در حسینیه قهرودی واقع در میدان منیریه در جمع طلاب و روحانیون حامی سعید جلیلی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سخن می‌گفت اظهار داشت: در حال حاضر برای رسیدن به یک تفکر و گفتمان انقلابی راهی جز انتخاب جریان مقاومت و پیشرفت نیست و در این میان سعید جلیلی می‌تواند گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری دور یازدهم باشد.

این نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به انتقادهایی در خصوص نبود مدیریت اجرایی در کارنامه جلیلی بیان داشت: مهم این است که یک کاندیدا مدیر و مدبر باشد و بتواند کارایی لازم را در برهه‌های حساس داشته باشد.

به گفته وی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تنها یک دبیرخانه صرف نیست بلکه تصمیمات مهم و استراتژی‌های راهبردی در آن گرفته می‌شود.

رسایی تاکید کرد: مدیریت مقابله با فتنه سال ۸۸ توسط شورای عالی اتخاذ شد و اگر تدبیر جلیلی و همکارانش نبود فتنه سال ۸۸ به سمت و سویی دیگر سوق داده می‌شد.

وی از تاثیرگذاری و مدیریت جلیلی در شورای امنیت به خصوص بعد از خانه نشینی احمدی‌نژاد خبر داد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم به آسیب‌شناسی دولت‌های مختلف کشور از ابتدای انقلاب تاکنون پرداخت و عنوان داشت: هر چه از گفتمان انقلاب در دولت‌های مختلف نظام دولت‌ها فاصله گرفتند خدمت گزاری به مردم و همچنین اهداف از پیش تعیین شده انقلاب کاهش پیدا کرد.

وی به دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد و گفت: در دولت نهم و چهار سال اول ریاست جمهوری احمدی‌نژاد به دلیل آنکه گفتمان انقلابی حاکم بود تقریبا تمامی اهداف انقلاب پیدا شد به گونه‌ای که رهبری فرمودند این دولت جوهره حقیقی انقلاب را زنده کرد.

بنابر اظهارات رسایی در دو سال آخر دولت احمدی‌نژاد که دولت دهم باشد این دولت دچار حاشیه شد و تمامی گفتمان این دولت در یک نفر خلاصه شد و آن هم مشایی بود و این دولت رویکرد بقا در قدرت را به اهداف و آرمان‌های انقلاب ترجیح داد.

وی همچنین به دولت اصلاحات و دولت سازندگی اشاره کرد و گفت: هر کدام از این دولت‌ها نیز دچار نواقصی بودند اما در دولت سازندگی بیش از همه اشرافی‌گری حاکم شد به گونه‌ای که برای اولین و آخرین بار ما شاهد اغتشاش در بسیاری از شهر‌ها بدون پیش زمینه سیاسی بودیم.

وی ناکامی دولت احمدی‌نژاد را به تغییر نگاه احمدی‌نژاد ارزیابی کرد و گفت: احمدی‌نژاد و مشایی برای اینکه ۱۳ میلیون آرای ریخته شده به صندوق موسوی را به دست بیاورند تمامی اهداف انقلاب را زیر پا گذاشتند و باعث شدند تا ۲۵ میلیون رای ماخوذه خود را از دست بدهند.

رسایی تاکید کرد: طیف مشایی تا قبل از رد صلاحیت آقای هاشمی او را تخریب می‌کردند اما به محض اینکه رد صلاحیتش اعلام شد مواضعشان تغییر کرد.

وی گفت: در جریان انتخابات ریاست جمهوری دور یازدهم تنها جریانی که می‌تواند بهبود اقتصادی کشور و همچنین توسعه سیاست خارجی را انجام دهد جریان مقاومت و پیشرفت است که جلیلی نماد آن است.

به گفته وی جلیلی نماد عزت و شخصیتی است که مواضع رهبری را به خوبی می‌تواند به جهانیان عرضه کند مواضعی که گفتمان انقلاب است.

وی گفت:در حال حاضر آقایان جلیلی و حداد کاندیداهای جریان مقاومت هستند و سایر نامزدها کاندیدای جریان سازش و ارتجاعند و بنده در این زمینه کاری به اصولگرا یا اصلاح‌طلب بودن افراد ندارم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر