کد خبر: 80285 A

طی بیانیه‌ای صورت گرفت

آیات عظام سیدمهدی موسوی‌خلخالی، مصطفی اشرفی‌شاهرودی، سیدمحمد موسوی‌شاهرودی و سیدجعفر سیدان با صدور بیانیه‌ای بر شرکت عموم مردم و علاقمندان به دین و میهن در انتخابات 24 خرداد توصیه و تأکید کردند.

آیات عظام سیدمهدی موسوی‌خلخالی، مصطفی اشرفی‌شاهرودی، سیدمحمد موسوی‌شاهرودی و سیدجعفر سیدان با صدور بیانیه‌ای بر شرکت عموم مردم و علاقمندان به دین و میهن در انتخابات 24 خرداد توصیه و تأکید کردند.

به گزارش ایلنا، آیات عظام سیدمهدی موسوی‌خلخالی، مصطفی اشرفی‌شاهرودی، سیدمحمد موسوی‌شاهرودی و سیدجعفر سیدان طی بیانیه‌ای اعلام کردند: حضور پرنشاط مردم عزیز موجب ناامیدی دشمنان اسلام و ایران، اعتلای کشور و تحقق حماسه سیاسی خواهد بود، از این رو بر شرکت عموم مردم و علاقمندان به دین و میهن در انتخابات، توصیه و تأکید می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: اینک که به لطف خداوند متعال، 34 سال از عمر جمهوری اسلامی می‌گذرد و بار دیگر در آستانه انتخاب مهم ریاست جمهوری هستیم، لازم است نکاتی را در این باره بیان کنیم.

در ادامه این بیانیه مندرج است: در این مقطع، که ملت ایران در حال گذر به آینده‌ای امیدبخش و غلبه بر تهاجمات و فشارهای گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است، حضور پرنشاط مردم عزیز موجب ناامیدی دشمنان اسلام و ایران، اعتلای کشور و تحقق حماسه سیاسی خواهد بود. از این رو بر شرکت عموم مردم و علاقمندان به دین و میهن در انتخابات، توصیه و تأکید می‌کنیم.

در بخش دیگری از این بیانیه تأکید شده است: درس‌آموزی از تجارب تلخ و شیرین دوره‌های قبلی انتخابات ریاست‌جمهوری، ایجاب می‌کند مردم عزیز و متدین، به سوابق واقعی و شرایط عینی نامزدها بیشتر توجه کنند و به توصیه امام و رهبری و تأکید همه نخبگان، با علمای فرزانه در مناطق مختلف کشور مشورت کنند و از گوش‌سپردن به شایعات، ادعاها، توهمات و احساسات در ارزیابی نامزدها بپرهیزند.

این علما همچنین در این بیانیه می‌افزایند: روحانیت و علمای دین، همواره دغدغه دین و اعتلای همه‌جانبه ملت مسلمان ایران را داشته و حمایت و مخالفت آنها نسبت به اشخاص، تابع میزان کفایت و تعهد آنها در پیشبرد امور مسلمین بوده است. در این دوره که به تصریح رهبر فرزانه انقلاب، مسئله اصلی کشور و کمین‌گاه دشمن، اقتصاد است و با توجه به احراز صلاحیت عمومی نامزدها توسط شورای محترم نگهبان، مهم‌ترین شروط نامزد اصلح، برخورداری از کاردانی و تجربه اجرایی، امانت‌داری و صداقت، درایت و کفایت مدیریتی و تکیه به متخصصان متعهد است و تنها در فرض تساوی نامزدها در این شروط، نوبت به ترجیح بر اساس فضایل شخصی و مانند آن خواهد رسید.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: به مردم مؤمن و هوشیار اطمینان می‌دهیم حوزه و روحانیت ضمن مبارزه با تفریط و افراط و انحراف، همواره پشتیبان خردورزی و اعتدال دینی خواهد بود.

آیات عظام سیدمهدی موسوی‌خلخالی، مصطفی اشرفی‌شاهرودی، سیدمحمد موسوی‌شاهرودی و سیدجعفر سیدان در خاتمه این بیانیه از خداوند متعال، اعتلای ملت سربلند ایران، طول عمر رهبر فرزانه انقلاب و عزت روزافزون مراجع عظام تقلید را مسئلت کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر