کد خبر: 80390 A

حسن روحانی:

تخریب کنندگان و دروغ گویان در این کشور جایی ندارند/ در دولت تدبیر و امید همه اقوام و مذاهب فرصت برابر خواهند داشت/ باید تلاش کنیم تا استان سیستان و بلوچستان مرکز توسعه و افتخار کشور شود.

حجت الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در جمع مردم زاهدان در مسجد طالقانی اظهار داشت: مردم استان انتظار بیشتری در تامین امنیت دارند و حل مشکل امنیتی در گرو راه‌های توسعه استان، واگذاری امنیت به مردم و تعامل با کشورهای همسایه افغانستان و پاکستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زاهدان، وی اظهار داشت: برای امنیت بیشتر نیازمند توسعه و گسترش صنعت و بخش کشاورزی و بهره برداری از منابع دریایی در استان هستیم و اگر فقط یک مرکز برای سوختگیری کشتی‌ها در دریای عمان ایجاد شود بخش مهمی از اشتغال و بیکاری استان را حل خواهد کرد.

وی یکی دیگر از راه‌های ایجاد امنیت در استان را واگذاری امنیت به دست مردم و افراد صاحب نفوذ و نیرو‌های محلی عنوان کرد و گفت: افراد صاحب نفوذ محلی با استفاده از نیرو‌های محلی بهتر می‌توانند امنیت را برقرار کنند.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: سومین راه برای ایجاد امنیت در استان تعامل و همکار ی مناسب با کشور‌های همسایه از جمله افغانستان و پاکستان است.

وی تاکید کرد: باید با تعامل و همکاری با سایر کشور‌ها امنیت را در استان نهادینه کرد.

کاندیدای ریاست جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایران متعلق به همه ایرانیان است، افزود: در دولت تدبیر و امید همه اقوام و مذاهب فرصت برابر خواهند داشت و همانطور که قول دادم حقوق شهروندی را تدوین خواهیم کرد.

حسن روحانی گفت: به‌‌ همان اندازه که شیعیان، ایران را در قلب خود جای داده‌اند اهل سنت نیز ایران را در قلب خود جای داده است.

وی افزود: اقوام مختلف در این سرزمین فرصتی زیبا برای کشور ایران محسوب می‌شوند و ما در شرایطی نیستیم که بگویند تهرانی‌ها از سیستان و بلوچستانی‌ها ایرانی‌تر هستند و نباید بگذاریم به شیوه‌ای عمل شود که عده‌ای در تردید قرار بگیرند.

وی ادامه داد: من فرزند کویرم و می‌دانم کویر در کنار خشونت‌های طبیعت چه زیبایی‌هایی دارد و باید همه باید تلاش کنیم تا استان سیستان و بلوچستان مرکز توسعه و افتخار کشور شود.

وی یاداور شد: ما برای رسیدن به یک کشور توسعه یافته نیاز به همدلی، وحدت و انسجام داریم و نباید وقتمان را برای اختلافات تلف کنیم.

روحانی افزود: در دولت من زنان و مردان در عرصه اجتماعی دارای فرصتی برابر هستند.

وی افزود: نباید اینهمه مقابل زنان و دختران سد بست زیرا زنان و دختران ایرانی اهل عفت و پاکدامنی هستند و اعتقاد و باور‌های آن‌ها کمتر از مردان نیست.

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در جمع مردم زاهدان در تشریح علت کناره گیری محمد عارف دیگر کاندیدای متحد خود گفت: دکتر عارف در دولت اصلاحات و در حال حاضر نیز در مجمع تشخیص در کنار بنده قرار دارد.

حسن روحانی اظهار داشت: در هر شهری که بنده و ایشان حضور داشتیم همه از ما اتحاد طلب کردند لذا این ندا را با گوش جان شنیدیم و مسئله را با بزرگان کشور یعنی آیت الله هاشمی و جبهه اصلاحات و اعتدال در میان گذاشتیم تا با هر مکانیزمی که به وحدت رسیدند ما نیز تمکین کنیم.

وی با اشاره به اینکه در طی سه روز گذشته مشورت‌های زیادی با آیت الله هاشمی و خاتمی انجام پذیرفت افزود: تصمیم نهایی جبهه اصلاحات و اعتدال در شب گذشته بر این شد تا بنده به عنوان کاندیدای این جبهه باقی بمانم.

وی گفت: من از همین جا به هاشمی و خاتمی سلام می‌کنم و می‌گویم که هیچ کس نمی‌تواند آن‌ها را حذف کند.

وی ادامه داد: ۸ سال این عزیزان را تخریب کردند اما موجب شد که محبوبیت آن‌ها بیشتر شود و باید همه بدانند که تخریب کنندگان و دروغ گویان در این کشور جایی ندارندو افراطیون به رهبری و دین اسلام ظلم کردند

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در زاهدان گفت: برای نجات کشور راهی جز وحدت و یگانگی نداریم و همه باید زیر یک خیمه قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: افراط راه به جایی نمی‌برد و تنها اعتدال و عقلانیت است که پیروز می‌شود.

وی گفت: بدانید با رخت بر بستن فضای امنیتی در کشور و آمدن فضای اعتدال و فرهنگی مشکلات حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: افراطیون فقط به مردم ظلم نکردند بلکه به رهبری، دین مبین اسلام و مقدسات کشور نیز ظلم کردند.

روحانی اذعان داشت: رهنمود‌های مقام معظم رهبری و مشورت‌های آیت الله رفسنجانی و مشورت‌های محمد خاتمی را در کنار یکدیگر آنچنان قرار خواهم داد که در سراسر کشور عطر وحدت و انسجام به مشام برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر