کد خبر: 80459 A

ولایتی در جمع مردم زاهدان:‌

برای رونق اقتصادی استان سیستان و بلوچستان بازارچه های مرزی را توسعه و این استان را به مرکز مبادلات کالای کشور با کشورهای شرق خواهیم کرد.

دكتر ولایتی در ادامه سفر استانی خود در جمع مردم زاهدان تاكید كرد:‌ برای رونق اقتصادی استان سیستان و بلوچستان بازارچه های مرزی را توسعه و این استان را به مرکز مبادلات کالای کشور با کشورهای شرق خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در جمع مردم استان سیستان و بلوچستان گفت: مردم انتظار دارند از فردای تشکیل دولت جدید آثار مثبت آن را ببینند.

دکتر ولایتی گفت: همسایگی استان سیستان و بلوچستان با افغانستان و پاکستان فرصتی بزرگ برای مردم این منطقه در حوزه توسعه تجارت، توسعه فعالیت های ترانزیتی، افزایش مبادله کالا میان سیستان و بلوچستان با همسایگان و دنیای خارج است.

وی افزود: برای رونق اقتصادی استان سیستان و بلوچستان بازارچه های مرزی را توسعه و این استان را به مرکز مبادلات کالای کشور با کشورهای شرق خواهیم کرد.

دکتر ولایتی گفت: بازسازی اقتصاد داخلی، بازسازی سیاست و روابط خارجی، تاکید بر حقوق هسته ای و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای و تقویت رابطه با کشورهایی که خواهان روابط سازنده توام با احترام متقابل با جمهوری اسلامی ایران هستند در اولویت کاری دولت من قرار دارد.

وی افزود: افتخار داریم که در دیپلماسی زیر بار شرق و غرب نرفتیم در آینده هم این سیاست را بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت ادامه خواهیم داد.

دكتر ولایتی گفت: از نظر ما قطعنامه های شورای امنیت کاغذپاره نیست و تاثیرگذار است اما با تدبیر کاری خواهیم کرد که آثار تحریم ها کم شود و ترجیحا تحریم های جدیدی نداشته باشد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینكه مردم سیستان و بلوچستان به رغم تمام مسایل و مشکلات زیرساختی همچنان به انقلاب و نظام وفادارند و از هیچ کوششی برای اعتلای ایران دریغ نمی کنند ‌،افزود:‌ گاز و آب سیستان و بلوچستان باید تامین شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر