کد خبر: 80562 A

جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد:

بر این باوریم که برخی عناصر افراطی، مشارکت گسترده مردم را هدف گرفته‌اند. لذا مردم می‌توانند با خلق حماسه سیاسی و حضور گسترده برنامه‌های آنان را خنثی كنند.

جبهه اصلاح‌طلبان ایران با صدور بیانیه شماره 4، ضمن تشکر از محمدرضا عارف به خاطر کناره‌گیری از نامزدی انتخابات و دعوت از مردم برای خلق حماسه سیاسی و مشارکت حداکثری، حمایت قاطع خود را از حسن روحانی برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه بدین شرح است:

«ملت سرافراز ایران!

جبهه اصلاح‌طلبان ایران (شامل 18 حزب اصلاح‌طلب) همواره بر این باور بوده است که هیچگاه قهر با صندوق‌های رای چاره کار نیست و لذا همواره درصدد تحقق مشارکت گسترده و ایجاد اجماع بین عناصر معتدل و اصلاح‌طلب درون نظام بوده‌ایم و به همین خاطر ماجرای ائتلاف اصلاح‌طلبان را در همایش سراسری طرح تبیین «مناسک» مجمع نخبگان اصلاح‌طلب سراسر کشور به صورت فعال پیگیری نمودیم.

هماهنگونه که در بیانیه شماره 3 گفته شد، اینک در شرایطی هستیم که آقای سیدمحمد خاتمی از ثبت‌نام خودداری نمود و متاسفانه نامزد حداکثری (آقای هاشمی رفسنجانی) و نامزد اختصاصی این جبهه هم صلاحیتشان احراز نشد، پس چاره‌ای نیست که برای اعلام حمایت این جبهه از نامزد خاص حتما باید بین آقایان عارف و روحانی اجماع صورت می‌گرفت‌.

اینک در شرایطی که جناب آقای دکتر محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات از عرصه انتخابات کناره‌گیری نمودند سه نکته را گوشزد می‌نمائیم.

اولا: از شخصیت برجسته و فرهیخته و اخلاق‌مدار دکتر محمدرضا عارف تقدیر و تشکر نموده و اعلام می‌کنیم که روش و منش ایشان به خوبی نمایانگر یک سیاستمدار اصلاح‌طلب بوده و با این اقدام مطمئن هستیم که دیگر هیچ بهانه‌ای برای تکرار حادثه تلخ 84 نیست.

ثانیا: ما بر این باوریم که جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجلس خبرگان و عضو مجمع تشخیص مصلحت و مرد روزهای سخت انقلاب قطعا می‌تواند وضعیت کنونی امور جاری کشور را دچار تغییر نماید و مسیر کشور را به سمت آرامش و اعتدال و اصلاح امور و تحقق مطالبات مردمی و منافع ملی و اجرای دقیق تمامی اصول قانون اساسی سوق دهد. آری ما بر این باوریم که با دکتر حسن روحانی می‌توانیم راه اصلاحات را تداوم بخشیم.

ثالثا: ما بر این باوریم که برخی عناصر افراطی، مشارکت گسترده مردم را هدف گرفته‌اند. لذا مردم می‌توانند با خلق حماسه سیاسی و حضور گسترده برنامه‌های آنان را خنثی نموده و اهداف والا و منویات مردم نجیب ایران را به منصه ظهور برسانند.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر