کد خبر: 80663 A

دبیرکل حزب کارگزارن سازندگی:

در این روزها اصلاح‌طلبان خود را دلسوز عارف معرفی می‌کنند و ادعا دارند که حق عارف را اصلاح طلبان زیر پا گذاشته‌اند.آنها كه تا دیروز روحانی را به عنوان یک غرب گرا و مخالف کشور قلمداد می‌کردند امروز وی را یک اصولگرا نامیده و می‌گویند اصلاحات به نامزد اصولگرا گرایش پیدا کرده است/تجربیات موفق عارف در دوره اصلاحات بر هیچ کسی پوشیده نیست.

ایلنا: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در واکنش بر ادعای اخیر اصولگرایان مبنی بر اجماع اجباری اصلاح طلبان، گفت: متاسفانه از آنجایی که برخی تفکر اقتدارگونه، زورگو و غیرمنطقی دارند دیگران را نیز همچون خود می‌دانند و فکر می‌کنند اصلاح طلبان نیز با تفکر غیرمنطقی عارف را کنار گذاشته‌اند.

غلامحسین کرباسچی در گفتگو با ایلنا در رابطه با ادعای برخی از اصول گرایان مبنی بر فشار بر آقای عارف برای کناره گیری از انتخابات گفت: شخصیت بزرگ عارف بر همگان روشن است و ایشان با حضور در عرصه انتخابات از‌‌ همان ابتدا برای ارتقای منافع ملی کشور فداکاری کردند و اعلام کرده بودند که با نظر بزرگان اصلاحات اجماع را می‌پذیرند.

وی به مواضع آقای عارف و بیانیه‌های ایشان پس از اجماع اشاره کرد و گفت: هیچ فشاری بر ایشان برای کناره گیری از انتخابات نبوده است چرا که در سیاست مرسوم دنیا و همچنین در بسیاری از احزاب داخلی تعامل و همفکری گام اول برای موفقیت است و تاکید می‌کنم اگر عارف نمی‌خواست کنار برود هیچ کسی به او متعرض نمی‌شد.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ضمن انتقاد از رفتار افراطی در برابر بلوغ سیاسی حزب اصلاح طلبان گفت: متاسفانه از آنجایی که برخی تفکر اقتدارگونه، زورگو و غیرمنطقی دارند دیگران را نیز همچون خود می‌دانند و فکر می‌کنند اصلاح طلبان نیز از این مكانیزم استفاده می‌كنند.

وی ادامه داد: تجربیات موفق عارف در دوره اصلاحات بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه می‌دانیم که ایشان به خاطر حفظ منافع ملی پا به عرصه انتخابات گذاشته بود لذا طبیعی است وقتی گروهی منطق قوی نداشته باشد دست به شایعه پراکنی و ادعاهای عجیب و غریب بزند.

کرباسچی به وضعیت تاسف بار اصولگرایان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در كمال بداخلاقی برخی از اصولگرایان با معرفی كردن یك كاندیدا به عنوان كاندیدای مورد حمایت نظام تبلیغاتی را آغاز کرده‌اند و اعلام می‌کنند که برنده حتمی انتخابات وی خواهد بود كه این ادعا باعث شده است قشر زیادی از مردم برای حضور در انتخابات ناامید و مایوس شوند ولی من اعلام می‌کنم که مردم با حضور پرشورشان در انتخابات می‌توانند نتیجه بزرگی را رقم بزنند چرا که بر هیچ کسی پوشیده نیست که مردم خواستار تغییر و تحول در وضعیت کنونی کشور هستند.

کرباسچی اظهار کرد: هر چقدر حضور پرشور مردم در انتخابات بیشتر باشد نتیجه انتخابات به اصلاحات و تغییر و تحول برای ارتقای سطح کشور نزدیک‌تر خواهد بود و احتمال بروز بداخلاقی‌ها کاهش پیدا می‌کند.

وی در رابطه با تبلیغات سو اصول گرایان در انتخابات گفت: در این روز‌ها آن‌ها خود را دلسوز عارف معرفی می‌کنند و ادعا دارند که حق عارف را اصلاح طلبان زیر پا گذاشته‌اند و همچنین روحانی را که تا دیروز به عنوان یک غرب گرا و مخالف کشور قلمداد می‌کردند را امروز یک اصول گرا نامیده‌اند و می‌گویند اصلاحات به نامزد اصول گرا گرایش پیدا کرده است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: تبلیغات اصولگرایان نشان می‌دهد که آنان از نظر عملکردی حرفی برای گفتن ندارند و با توجه به نرسیدن در اجماع بین نامزد‌ها ناچارند برای آقایان عارف و روحانی حرف و حدیث‌هایی را درست کنند و این در حالی است که یک ساز و کار منطقی و متفکرانه تحت نظر بزرگان اصلاح طلب از ابتدا تشکیل شده بود تا یک اجماع برای موفقیت در انتخابات شکل بگیرد.

کرباسچی در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه جریان دوم خرداد باید برای همیشه از بین برود، تصریح کرد: متاسفانه یک یا چند گروه افراطی سعی دارند از هر وسیله‌ای برای رسیدن به این هدف استفاده كنند و در این زمینه به اعتقادات مردم و دیگر احزاب کاری ندارند. در این رابطه باید اضافه کنم که اصلاح طلبان همانند تمامی احزاب سیاسی و مردمی دنیا اعتقاد دارد که افراط گرایی مشکلات زیادی را برای کشور به وجود می‌آورد و افراط گرایی در كشور باید از بین برود.

اصلاحات اصولگرایان روحانی عارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر