کد خبر: 80844 A

جامعه روزنامه نگاران جوان ایران در بیانیه ای تاکید کرد:

نویسندگان این بیانیه از مردم آگاه ایران به ویژه جوانان و دانشجویان می خواهند ضمن بهره گیری از فرصت باقی مانده باری تبین برنامه های دولت تدبیر و امید برای بخش های مختلف جامعه و انتقال پیام دوستی و درستکاری دکتر حسن روحانی زمینه های خلق حماسه ساسی را فراهم نمایند.

با توجه به نزدیک شدن برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جامعه روزنامه نگارانی جوان ایران با صدور بیانیه ای آخرین مواضع این تشکل را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است:

ملت شریف و بزرگوار ایران

جنبش اصلاح طلبی ملت ایرن که پس از انقلاب اسلامی مهم ترین و پویاترین حرکت اجتماعی مردم ایران در دوران معاصر است امروز در شرایط حساس و تعیین کننده ای قرار گرفته است که حضور و مشارکت فعالانه آحاد جامعه در این عرصه سخت موجب پویاتر شدن این حرکت مدنی بوده و بسیار مغتنم است. بدون تردید یکی از بزرگترین ظرفیت های انقلاب اسلامی ایران مشارکت مردم در عرصه تعیین سرنوشت و اصل مترقی انتخابات است که میراث بزرگ حضرت امام خمینی و حاصل مجاهدت های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی است جامعه روزنامه نگاران جوان ایران معتقد است که گذار به دموکراسی و تحقق جامعه مدنی جز از طریق انتخابات و صندوق رای امکانپذیر نخواهد بود و لازمه حیاث و پویایی جنبش اصلاحات آشتی تمام بخش های مشارکت جوی جامعه با صندوق رای و انتخابات است و راهی جز این در پیش رو ندارم.

خوشبختانه با اعلام انصراف دکتر محمدرضا عارف که نشان از اخلاق مداری ایشان و تعهد فداکارانه وی به جبهه اصلاحات بوده است و با توجه به اعلام حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی از آقای دکتر حسن روحانی بار دیگر روحیه امید و نشاط در جامعه جوان کشور زنده شده و جامعه آماده خلق دوم خردادی دیگر می شود.

امروز جبهه اعتدال گری و اصلاح طلبی با حضور دکتر حسن روحانی به عنوان کندیدایی قدرتمند با پشتوانه عظیم دولت های سازندگی و اصلاحات و اشراف کامل به مدیریت کلان در عرصه های داخلی و خارجی بزرگترین ظرفیت را برای پیروزی در انتخابات در اختیار دارد.

نویسندگان این بیانیه از مردم آگاه ایران به ویژه جوانان و دانشجویان می خواهند ضمن بهره گیری از فرصت باقی مانده باری تبین برنامه های دولت تدبیر و امید برای بخش های مختلف جامعه و انتقال پیام دوستی و درستکاری دکتر حسن روحانی زمینه های خلق حماسه ساسی را فراهم نمایند.

جامعه روزنامه نگاران جوان ایران اعتقاد دارد حرکت اصلاحات در تمام سال های پس از دوم خرداد مسیر روشن خود را در جامعه طی کرده است اما برای تکمیل دستاوردهای ارزشمند آن دوران امروز نیازمند بازگشت جدی تفکر اعتدال و اصلاح به عرصه مدیریتی کشور هستیم و آقای دکتر روحانی مناسب ترین گزینه برای تحقق این هدف و بازگرداندن امنیت و آرامش به فضای سیاسی کشور و شکستن فضای انسداد در کشور است چراکه وی قدرت جانه زنی زیادی در عرصه های داخلی و بین المللی دارد.

در پایان از مردم شریف ایران به ویژه جوانان می خواهیم ضمن آشتی با صندوق رای و دیده بانی قدرت که میراث حضرت امام و از دغدغه های همیشگی مقام معظم رهبری بوده است زمینه تشکیل دولت تدبیر و امید با محوریت دکتر حسن روحانی را فراهم نماین و برگ زرین دیگری را بر تارک تاریخ درخشان انقلاب اسلامی به ثبت برسانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر