کد خبر: 80908 A

فاطمه خاتمی در حسینیه شهید صدوقی:

فاطمه خاتمی ابراز امیدواری کرد تا مردم با حضور جدی در انتخابات پیش رو، حسن روحانی را برای برون رفت کشور از مشکلات فعلی انتخاب کنند.

ایلنا-یزد: فاطمه خاتمی گفت: اسلام بیش از همه از تنگ نظری‌ها و تک نظری‌ها لطمه دیده است.

به گزارش ایلنا از یزد، خواهر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر امروز در مراسمی که توسط ستاد انتخاباتی حجت الاسلام و المسلمین روحانی در حسینیه شهید صدوقی ترتیب داده شده بود، طی سخنانی به تغییرات جامعه نسبت به دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: در زمان دفاع مسیر و هدف مردم در جامعه یکی بود، همه دغدغه‌ی دفاع از کشور را داشتند.

وی افزود: وقتی امروز جامعه را می‌نگریم و مقایسه می‌کنیم می‌بینیم اوضاع بسیار تغییر کرده و عقلانیت و معنویت در جامعه رخت بربسته است.

فاطمه خاتمی گفت: نباید نسل جوان ما به نظام و انقلاب بدبین باشد. این‌ها همه به عملکرد ما بر می‌گردد چراکه اسلام به ذات خود ندارد هر عیب که هست از مسلمانی ماست.

وی با تاکید بر اینکه امروز جوان ما درک و شعور دارد و می‌فهمد، گفت: جوان ما امروز انتقاد دارد، اگر ما به آن‌ها بهاء ندهیم آن‌ها را از دست خواهیم داد.

فاطمه خاتمی افزود: باید جوان را هدایت کرد، هدایتی که به دور از تجهل و جهل و بامنطق باشد.

وی اسلام واقعی را اسلامی متعالی و جذاب دانست که که جوان‌ها را به خود جذب می‌کند.

خاتمی تاکید کرد: باید نظرات را ولو اینکه غلط باشد محترم دانست. با هرکس در هر لباس و موقعیت و با هر اندیشه ای که قدم بر می‌دارد نباید مخالفت کرد، بلکه باید اجازه داد تا تفکرات خود را بیان کند.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور هم گفت: پس از گذشت 8 سال، کسانی که خود از دولت نهم و دهم حمایت می‌کردند امروز منتقد دولت شده‌اند.

فاطمه خاتمی افزود: در جامعه مشکلات فراوانی وجود دارد و به همین دلیل ما امروز نیازمند یک فکر متعادل، وزین و پایدار و دیندار که مورد وثوق جریان اصولگرا و اصلاح طلب باشد، هستیم.

فاطمه خاتمی ابراز امیدواری کرد تا مردم با حضور جدی در انتخابات پیش رو، حسن روحانی را برای برون رفت کشور از مشکلات فعلی انتخاب کنند.

وی همچنین با تقدیر از عملکرد محمد رضا عارف، او را مایه امید و سرافرازی دانست و گفت: ایشان با شجاعت و ایثار، صلاح ملت و مملکت را در نظر گرفت و با توجه به امکاناتی داشت، از عرصه کناره گرفت.

در ابتدا محمد دهستانی رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان یزد طی سخنانی لزوم حضور پرشور مردم در انتخابات را تشریح کرد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با انتخاب حسن روحانی اهداف مورد نظر در چشم انداز 20 ساله کشور به منصه ظهور برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر