کد خبر: 80916 A

علی اکبر ولایتی:

از همت بسیجیان و کسانی که بسیجی وار در تمام امور کشور خدمت کرده‌اند حمایت خواهم کرد/ به درگیری بین سه قوا خاتمه خواهم داد.

ایلنا: علی اکبر ولایتی گفت: علی رغم تمام این شایعات و بداخلاقی‌ها که در این چند روز اخیر شکل گرفته بود و لحظه به لحظه شدت می‌یافت اعلام می‌کنم که به عنوان نامزد انتخاباتی در عرصه باقی خواهم ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر ولایتی در همایش حامیان خود واقع در سالن افراسیابی ورزشگاه شهید شیرودی بابت تاخیر سه ساعته خود از حاضرین در همایش عذرخواهی کرد و گفت: با پشتوانه مردم دولتی را تشکیل خواهم داد که رهرو امام حسین باشد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به تاکید رهبری مبنی بر سال حماسه سیاسی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: مصرع اول حماسه سیاسی روز ۲۴ خرداد رقم می‌خورد و اگر بنده مورد اعتماد ملت واقع شوم قول می‌دهم مطالبات مردم را در چارچوب قانون و رهنمودهای رهبری پاسخگو باشم.

وی ضمن انتقاد تند از بداخلاقی‌های برخی رسانه‌ها و احزاب برای تحمیل فشار جهت کناره گیری وی به نفع دیگر نامزدهای انتخاباتی گفت: علی رغم تمام این شایعات و بداخلاقی‌ها که در این چند روز اخیر شکل گرفته بود و لحظه به لحظه شدت می‌یافت اعلام می‌کنم که به عنوان نامزد انتخاباتی در عرصه باقی خواهم ماند.

ولایتی ادامه داد: از آنجایی که من یک دولت اخلاق گرا را مبنای کار خود قرار داده‌ام تا زمان پایان حضورم در عرصه انتخاباتی جواب این بداخلاقی‌ها را نخواهم داد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مردم را پشتوانه تحقق اهداف جمهوری اسلامی دانست و گفت: انتخابات مصرع اول حماسه سیاسی است و توسعه روابط خارجی با سایر کشورهای دنیا مصرع دوم آن است.

وی ادامه داد: بدون تردید دستاوردهای هسته‌ای که استفاده صلح آمیز و غنی سازی اورانیوم است را مطابق با تاکیدات رهبری درعرصه دیپلماسی ادامه خواهیم داد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با چگونگی توسعه دیپلماسی ایران در دولت متمم اظهار کرد: ما خواهان روابط گسترده با کشورهایی هستیم که بخواهند روابط دوجانبه، متقابل، محترمانه و در چارچوب قوانین کشور‌ها را بدون مداخله در امور داخلی با ما داشته باشند.

ولایتی با تاکید براینکه روابط ما با آمریکا مشروط بر این است که آمریکا از مواضع سلطه جویی خود دست بردارد، افزود: ‌ ما در برابر زیاده خواهی سلطه جویان می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم ولی این مقاومت باید مدبرانه و با تدبیر باشد و تازمانی که کشورهای سلطه جو از مواضع خود دست برندارند در مقابلشان خواهیم ایستاد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جوانان را آینده سازان کشور خواند و گفت: ‌ بیشترین همت خود را در دولت متمم به اشتغال جوانان اختصاص می‌دهم.

وی همچنین تاکید کرد: از همت بسیجیان و کسانی که بسیجی وار در تمام امور کشور خدمت کرده‌اند حمایت خواهم کرد.

ولایتی همچنین گسترش و فراگیری بیمه درمانی، بازنشستگی و آسیب پذیری را به حامیان خود وعده داد و گفت: علاوه بر فراگیر کردن بیمه در کشور از تولید و تولیدمحوری حمایت می‌کنیم تا بتوانیم توسعه اقتصادی و اجتماعی را در کشور رقم بزنیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن اشاره به درگیری دولت با دیگر قوای مقننه و مجریه اشاره کرد و افزود: در دولتی که تشکیل می‌دهم تقابل بر تعامل با دیگر قوا را تقویت می‌کنم و براساس منافع ملی به درگیری بین سه قوا خاتمه خواهم داد.

وی همچنین پیروی از خط مشی رهبری را محوریت دولت خود خواند و گفت: برای فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی در کشور برنامه‌های ویژه‌ای را خواهم داشت تا بتوانم برخلاف دولت گذشته این امر ضروری را در کشور احیا کنم.

وی در پایان گفت: در دولت متمم پایبندی به قانون اساسی و اخلاق گرایی از مهم‌ترین اولویت‌های ما خواهد بود تا بتوانیم به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله دست پیدا کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر