کد خبر: 82492 A

اولین نشست خبری دكتر حسن روحانی با اصحاب رسانه/5/

راه‌حل مساله هسته‌ای رسیدن به اعتماد متقابل است. ما در دوره قبل به این اعتماد رسیده بودیم. حقوق ملت ایران همواره مدنظر ماست و ما تحریم ظالمانه را قدم به قدم رفع می‌کنیم و به‌دنبال روابط بهتر هستیم.

ایلنا: حسن روحانی در بخش اول اولین نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار شرق که پرسید؛ آیا پیگیری مطالبات اصلاح‌طلبان و احزاب آن‌ها را انجام خواهد داد یاخیر؟ گفت: از همه آنها که از من حمایت کرده‌اند، صمیمانه تشکر می‌کنم. از تمام جناح‌ها، احزاب، افراد و کسانی که از من حمایت کردند؛ سپاسگذارم. اما یادمان باشد من؛ رئیس جمهور منتخب همه مردم هستم و آنچه وظیفه من است، اینکه به حقوق همه ملت توجه کنم و به مطالبات به حق آنها توجه و کمک کنم.

وی ادامه داد: ما همه کارها را با کمک مردم به پیش می‌بریم زیرا دولت همواره نیازمند کمک مستمر مردم است. این دولت، دولت امید است و باید همیشه در این دولت؛ مردم در صحنه باشند. همه مطالبات همه احزاب و گروه‌ها در چارچوب قانون عملی می‌شود و من اجرای قانون اساسی را وظیفه خود می‌دانم و به این عهد پایبند هستم. مخصوصا اجرای فصل سوم قانون اساسی وظیفه ماست.

وی در پاسخ به سوال کیهان ورزشی درباره ایجاد نظام باشگاه‌داری و رفع مشکلات ورزشی گفت: من ابتدا بگویم که برای تیم ملی فوتبال در بازی فردا با کره جنوبی موفقیت آرزومندم. ما در زمینه ورزش و جوانان باید تلاش‌های زیادی کنیم زیرا ورزش جزء علاقمندی‌های جوانان است اما سیستم ورزشی ما نواقص زیادی دارد.

وی ادامه داد: در برنامه‌ای که من اعلام کردم؛ یک فصل درباره ورزش است و من مساله ورزش را به عنوان عامل نشاط و غرور ملی مورد توجه ویژه قرار می‌دهم.

روحانی در پاسخ به سوال تسنیم پیرامون امکان تعلیق غنی‌سازی اورانیوم براساس پیشنهاد 1+5 گفت: سوالات جزئی را باید در زمان خودش پاسخ داد اما آنچه که می‌توانم بگویم این است كه ما مذاکره 1+5 را فعالانه‌تر دنبال می‌کنیم زیرا معتقدیم حل موضوع هسته‌ای صرفا از راه مذاکره و دیپلماسی امكان دارد.

وی ادامه داد: راه‌حل مساله هسته‌ای رسیدن به اعتماد متقابل است. ما در دوره قبل به این اعتماد رسیده بودیم. آنچه امروز مسلم است حقوق ملت ایران همواره مدنظر ماست و ما تحریم ظالمانه را قدم به قدم رفع می‌کنیم و به‌دنبال روابط بهتر هستیم.

حسن روحانی اولین نشست خبری دکتر حسن روحانی با اصحاب رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر