کد خبر: 82716 A

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای:

آقای هاشمی چهره‌ای شناخته شده برای مردم است و به‌رغم تبلیغات سوئی که علیه ایشان صورت گرفت اما استقبال مردم نشان داد که نه تنها به این سم‌پاشی‌ها توجهی ندارند که همچنان آقای هاشمی را بعنوان شخصیتی کارآمد، معتدل و خردگرا می‌شناسند.

ایلنا:دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: آقای روحانی از نیروهای با تجربه و توانمند است که همواره مورد اعتماد مسئولان عالی‌رتبه نظام و جناح‌های مختلف بوده است و رابطه‌ای صمیمانه با طیف‌های مختلف درون نظام دارد و همین ویژگی سرمایه مهمی برای ایشان خواهد بود که انشاءالله در پیگیری امور و حل مشکلات کشور به کمک ایشان خواهد آمد.

حجت الاسلام و المسلین سیدهادی خامنه‌ای در دیدار تعدادی از اعضای این تشکل که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در تهران فعالیت داشتند ضمن قدردانی از زحمات آنان گفت: همه دوستانی که در انتخابات مشارکت داشتند در خلق این حماسه سهیم‌اند چه آنان که نامزد شدند و چه کسانی که برای هر یک از نامزدها فعالیت کردند و اجر همه آنها نزد خداوند محفوظ است.

وی اقبال عمومی به اعتدال و عقلانیت را فرصتی بزرگ برای نظام و مردم دانست و گفت: با ورود آقای هاشمی رفسنجانی به صحنه انتخابات ریاست جمهوری موج گسترده‌ای در حمایت از ایشان شکل گرفت که حاکی از تمایل مردم به عقلانیت و پرهیز از افراط‌‌گرایی بود.

وی گفت: آقای هاشمی چهره‌ای شناخته شده برای مردم است و به‌رغم تبلیغات سوئی که بویژه در 8 سال گذشته علیه ایشان صورت گرفت اما استقبال مردم نشان داد که نه تنها به این سم‌پاشی‌ها توجهی ندارند که همچنان آقای هاشمی را بعنوان شخصیتی کارآمد، معتدل و خردگرا می‌شناسند که می‌تواند در شرایط فعلی از ظرفیت وجودی خود برای حل مشکلات استفاده کند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: با آغاز تبلیغات انتخاباتی واکنش‌های مردمی و نظرسنجی‌ها نشان داد که زمینه آرای آقایان روحانی و عارف لحظه به لحظه در حال افزایش است و همین امر حاکی از تداوم همان موجی بود که به واسطه حضور آقای هاشمی ایجاد شده بود و از طرف دیگر نیروهای اصلاح‌طلب توانستند خود را منسجم کرده و به سرعت در سراسر کشور به سازماندهی و ایجاد هماهنگی بپردازند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی با تدبیر جریان اصلاح‌طلب، خصوصا جناب آقای خاتمی و هماهنگی با نیروهای اعتدال‌گرای اصول‌گرا و ایثار آقای دکتر عارف که الگویی برای سیاست‌ورزی اخلاق‌گرایانه در کشور شد، جناب حجت الاسلام و المسلمین روحانی بعنوان تنها نامزد مورد حمایت تحول‌خواهان که مجموعه‌ای وسیع از اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل را در بر می‌گرفت در صحنه رقابت باقی ماند و با استقبال اقشار مختلف جامعه مواجه شد.

خامنه‌ای خاطر نشان کرد: آقای روحانی از نیروهای با تجربه و توانمند است که همواره مورد اعتماد مسئولان عالی‌رتبه نظام و جناح‌های مختلف بوده است و رابطه‌ای صمیمانه با طیف‌های مختلف درون نظام دارد و همین ویژگی سرمایه مهمی برای ایشان خواهد بود که انشاءالله در پیگیری امور و حل مشکلات کشور به کمک ایشان خواهد آمد.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: ما ضمن عرض تبریک به آقای روحانی و اظهار خشنودی از حمایت قاطبه مردم از ایشان و رأی بالایی که در انتخابات کسب کردند امیدواریم در ادامه راه با همکاری و مساعدت همه مردم و مسئولان بتوانند با عقلانیت و اعتدال، کشور را از دام افراط‌گرایی خارج کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای ادامه داد: اگر پیام رای مردم در 24 خرداد و شادی سراسری آنان در 25 خرداد درست فهمیده نشود و گروه‌های افراط‌گرا و تندخو که تحمل شکست ندارند، بخواهند تحلیل‌های غلط ارائه داده و با بداخلاقی سعی در سنگ‌اندازی در مسیر حرکت جامعه و دولت آینده داشته باشند بدانند که منزوی‌تر از گذشته شده و فاصله خود را با مردم بیشتر خواهند کرد. اگر شیوه‌های آنها در گذشته نتیجه داشت این حماسه عظیم رخ نمی‌داد. شادی و نشاط سراسری مردم در نقاط مختلف کشور نشان داد که مردم بیدارند ودرک واحدی دارند.

وی در پایان گفت: به دوستان و همفکران خود در جناح اصلاح‌طلب و علاقمندان و دلسوزان نظام در سایر جناح‌ها عرض می‌کنم که قدر این فرصت را بدانید خداوند یک‌بار دیگر عنایت خود را شامل حال این کشور و نظام کرده و دل‌های مردم را به یکدیگر نزدیک ساخته است تا در شرایطی خطیر و حساس بتوان از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت و آینده بهتری را رقم زد. اجازه ندهید با تنگ نظری و برخوردهای سلیقه‌ای فرصت اصلاح امور از دست مردم خارج شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر