کد خبر: 86465 A

حجت‌الاسلام حسن روحانی: /1/

عمدتا تخریب از سوی آنهایی که گاهی در قرابت به دین و اهل بیت دوآتشه بودند و سنگ دین را بر سینه می‌کوبیدند صورت گرفت و آنها اصل روحانیت، بزرگان روحانیت و بسیاری از آنهایی که در انقلاب نقش اساسی داشتند را مورد حملات ناجوانمردانه و تخریب قرار دادند.

رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران گفت: مردم به تخریب‌هایی که علیه روحانیت صورت می‌گرفت پاسخ دادند و خواستند بگویند که روحانیت را ورای مسائل سیاسی می‌بینند و به آن می نگرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران در جمع علما و روحانیون در تالار وزارت کشور به نقش علما و روحانیون در خلق حماسه سیاسی اشاره كرد و گفت: از مراجع، علما و روحانیت گرفته تا خطبا و همه کسانی که از تریبون‌های مختلف مردم را به حضور در حماسه مورد تاکید مقام معظم رهبری دعوت کردند و نقش بسیار ارزشمندی را در انتخابات شکوه‌ند ریاست جمهوری ایفاکردند،تشكر می‌كنم.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه مقدس رمضان؛ ماه نزول قران، برکت، رحمت و مغفرت هستیم، افزود: بی‌تردید این ماه رونق خاص خود را خواهد داشت و به این مناسبت فرصت سخن گفتن با روحانیون معظم و وعاظ محترم را مغتنم می‌شمارم.

وی مسئولیت اندیشمندان مذهبی، علما و خطبا و سخنرانان درماه رمضان را بیش ازهمیشه دانست و افزود: در این ماه درهای رحمت خداوند باز، دل‌های مردم از همیشه‌آماده‌تر، گوش‌ها شنوا‌تر است و طبعا ذهن، فکر و زبان ما نیز باید مسئول‌تر باشد.

روحانی بابیان اینکه بنده یک طلبه هستم و به یافته‌ها و دانش‌های طلبگی خود افتخار می‌کنم، افزود: اعتماد اکثریت مردم ایران به این طلبه، آن هم در سایه و پرتو حماسه سیاسی سرنوشت سازی که مدنظر مقام معظم رهبری بود برای من مایه مباحات و افتخار از یک سو و موجب سنگینی بار مسئولیت از سوی دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: ازهمین رو از بزرگان، مراجع، علما و یکایک روحانیون محترم برای توانایی جهت تحمل این بار سنگین امانت استمداد می‌طلبم و خودرا به دعا، نصیحت، حمایت و حتی نقد دلسوزانه محتاج می‌بینم.

روحانی بااشاره به تخریب‌هایی که در طول سال‌های گذشته نسبت به روحانیت معظم شد، افزود: به رغم این تخریب‌ها، البته تخریب نه از سوی آنهایی که از دین به ظاهر فاصله دارند بلکه عمدتا تخریب از سوی آنهایی که گاهی در قرابت به دین و اهل بیت دوآتشه بودند و سنگ دین را بر سینه می‌کوبیدند صورت گرفت و آنها اصل روحانیت، بزرگان روحانیت و بسیاری از آنهایی که در انقلاب نقش اساسی داشتند را مورد حملات ناجوانمردانه و تخریب قرار دادند.

وی بااشاره به اینکه مردم در این انتخابات به این تخریب‌ها پاسخ دادند؛ افزود: مردم خواستند بگویند ما روحانیت را ورای مسائل سیاسی می‌نگریم آن‌ها را امنا الرسل می‌بینیم وآن‌ها را واسطه برای فهم بهتر دین و رسالت انبیا و پیامبر ائمه خدا می‌دانیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر