کد خبر: 86466 A

رئیس‌جمهور منتخب:/7/

باید جوانان را جذب کنیم اما با لحن تند نمی‌توان جوان را جذب کرد؛ نباید جوان را تحقیر کنیم و امیدوارم که تحقیر وجود نداشته باشد. سرو کار ما با جسم جوانان نیست بلکه با فکر و اندیشه اوست و در این راه کاری جز سعه صدر و بیان نرم نداریم و باید به پرسش او پاسخ بدهیم و اگر احساس کردیم پرسش او به حق است و پاسخ لازم نداریم در اصلاح خود بکوشیم.

حسن روحانی معتقد است که با باید با سعه صدر به حرف‌های همه و به خصوص جوانان گوش کنیم و در این میان نقش روحانیون در شنیدن این حرف‌ها و پاسخ به سوالات بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب که در جمع علما و روحانیون در وزارت کشور حضور پیدا کرده بود، گفت: باید جوانان را جذب کنیم اما با لحن تند نمی‌توان جوان را جذب کرد؛ نباید جوان را تحقیر کنیم و امیدوارم که تحقیر وجود نداشته باشد. سرو کار ما با جسم جوانان نیست بلکه با فکر و اندیشه اوست و در این راه کاری جز سعه صدر و بیان نرم نداریم و باید به پرسش او پاسخ بدهیم و اگر احساس کردیم پرسش او به حق است و پاسخ لازم نداریم در اصلاح خود بکوشیم.

وی ادامه داد: پرسش جوان‌ها حتی می‌تواند ما را اصلاح کند؛ به سخنان آن‌ها توجه کنید جوانان باید احساس حرمت کنند باید از سوی روحانیت احساس پدری کنند و خود را فرزندان جامعه روحانیت و روحانیون بدانند.

دكتر روحانی گفت: طرفداران همه ادیان و مذاهب باید احساس کنند که حقوق شهروندی آن‌ها در كشور ما رعایت می‌شود و احکام اسلام حقوق مشروع و قانونی آن‌ها را مدنظر قرار داده است.

وی تصریح كرد: باید بدانیم اقتدار جمهوری اسلامی مشروط به آن است که هر فردی مطمئن باشد در چارچوب قانون تازمانی که مخل اسلام نباشد از حرمت و آزادی برخوردار خواهد بود زیرا تفکر اسلام و تفکر شیعی برمبنای عدل است.

روحانی تاکید کرد: اساس نظام برمبنای عدل و اعتدال است جامعه ما هم باید با مفهوم عدل و اعتدال آشنا‌تر شود.

وی ادامه داد: اعتدال هم روش است و هم راه است. اعتدال هم مسیر است هم مقصداست. تحقق اعتدال بدون عقلانیت و فاصله گرفتن از شعار، بدون علم گرایی و استفاده از تجربه بشری، بدون تحول خواهی و بدون آزادی، مدارا و احترام به نظرات دیگران، بدون اخلاق، ‌ادب و سعه صدر امکان پذیر نمی‌باشد. با عقلانیت و اعتدال قادر خواهیم بود از چالش‌های داخلی ملی و بین المللی عبور کنیم.

رئیس جمهور منتخب ادامه داد: باید بدانیم در این مسیر سخت با صبر و حوصله عقلانیت و اعتدال قادر خواهیم بود مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وی گفت: آخرین نکته من درخواستی است از همه علما بزرگان و روحانیت معزز و از همه فرهیختگان و دلسوختگان و دلباختگان نظام اسلامی؛ در آستانه ماه مبارک رمضان، ماه قرآن، ماه لیالی قدر و ماه صیام از همگان می‌خواهم  به دولت یازدهم که در آُستانه تشکیل است یاری برسانند.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر