کد خبر: 86471 A

رییس‌جمهور منتخب:/2/

اعتماد متقابل بین مردم و روحانیون باید همواره برقرار باشد/وحانیت زبان مردم و نهاد واسط بین مردم و حکومت است.

رییس‌جمهور منتخب باتاکید بر اینکه جایگاه روحانیت همواره در جامعه محفوظ است، گفت: از امتیازهای ویژه نهاد روحانیت مردمی بودن روحانیت است چراکه این نهاد از دل ایمان و خواست مردم برآمده و همواره مردم را تکیه‌گاه خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر روحانی در دیدار جمعی از علما و روحانیون تصریح کرد: در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، در دفاع مقدس، در فراز و نشیب‌های بعد از انقلاب همواره تکیه امام و روحانیت پس از لطف و عنایت حق تکیه به حضور، ایثار و فداکاری مردم بوده است و امروز نیز اساس قدرت ملی ما را مردم تشکیل می‌دهند.

وی باتاکیدبراینکه هویت روحانیت در مردمی بودن آن است، افزود: روحانیت باید همواره مستحضر به اعتماد و حمایت مردم باشد زیرا ادامه جایگاه روحانیت و پایداری آن در سایه قرابت و نزدیکی این نهاد با مردم است.

روحانی تصریح کرد: امروزه حساسیت این مساله از همیشه بیشتر است ازهمین رو اعتماد متقابل بین مردم و روحانیون باید همواره برقرار باشد.

وی روحانیت را زبان مردم و نهاد واسط بین مردم و حکومت دانست وافزود: روحانیت باید سخنگوی حرمت، عزت و حقوق اساسی مردم باشد و خواست جامعه برای اصلاح، بهبود معیشت، ارتقای اخلاق و منزلت شهروندان را به حاکمان منتقل کند.

روحانی باتاکیدبراینکه ما همه باید پاسخگوی نیاز‌ها و پرسش‌های مردم باشیم، افزود: کارهای ما به عنوان مسئولان نظام اسلامی کم و بیش به پای روحانیت نوشته می‌شود ازهمین رو نباید شکاف و گسستی میان حکومت، روحانیت و مردم آن هم در شرایطی که امروز مردم به تغییر و تحول امید بسته‌اند، وجود داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر