کد خبر: 86474 A

دکتر روحانی:/5/

ما از یک طرف باید از افراط و تندروی فاصله بگیریم و یك جامعه سالم، طبیعی و معتدل بسازیم و از طرف دیگر گرایش‌ها و سلیقه‌های گوناگون را پذیرا باشیم.

ایلنا: رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران طی سخنانی در جمع علما و روحیانیون بر لزوم هرچه بالاتر رفتن آستانه تحمل در برخورد با نظرات مخالف و بالا بردن سعه صدر کلیه ارکان کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر روحانی با بیان اینکه روحانیت می‌تواند و باید نقش محوری در اصلاح و تعالی جامعه ایفا کند، گفت: روحانیت می‌تواند بهترین واسطه و امین میان دولت و مردم باشد. مسئولان مساجد، وعاظ، روحانیون و علما از مجراهای قابل اعتماد انتقال خواست‌ها و نظرات مردم به حکومت و از حکومت به مردم هستند. البته این نقش باید بر مبنای اطلاعات و تحلیل‌های دقیق و همه جانبه باشد.

رییس‌جمهور منتخب با اشاره به برنامه‌های دولت یازدهم ادامه داد: دولت یازدهم ساز و کار لازم برای ارتباط میان دولت و روحانیت و قاطبه روحانیون را فراهم خواهد کرد تا از این نهاد مردمی تاثیرگذار حداکثر استفاده بشود.

وی گفت: اصولا در جامعه ما باید پیوند مستحکمی میان حکومت با مردم و حکومت با روحانیون، ‌ روحانیون با روحانیون، ‌روحانیون با مردم، حتی روحانیون با مسئولان دیگر مذاهب و ادیان وجود داشته باشد.

روحانی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی ما جامعه تک گویی نیست و جامعه‌ای است مشورتی، ‌ارتباطی، گفتگویی و انتقادی اظهار کرد: ما از یک طرف باید از افراط و تندروی فاصله بگیریم و یك جامعه سالم، طبیعی و معتدل بسازیم و از طرف دیگر گرایش‌ها و سلیقه‌های گوناگون را پذیرا باشیم.

وی تصریح کرد: در یک جامعه بزرگ نمی‌توان یک سلیقه را حاکم کرد، باید سلایق مختلف را در چارچوب موازین دینی و قانون اساسی بپذیریم در عین حال در پی انسجام، یکدلی و یکسویی نیز باشیم. ‌‌‌ همان طور که در علوم اختلاف نظرات علمی موجب پیشرفت و تعالی علوم بوده و خواهد بود مباحثه و نقد و بیان نظرات گوناگون از روی دلسوزی از سوی کار‌شناسان، ‌ صاحب نظران، متخصصان می‌تواند موجب ارتقای سطح آگاهی مردم و موجب مشارکت بیشتر مردم شود.

 

روحانی در جمع روحانیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر