کد خبر: 86481 A

رییس‌جمهور منتخب:/3/

دولت قوی و توانمند به معنای دولت محدودکننده و مداخله کننده در زندگی خصوصی مردم نیست.

رییس‌جمهور منتخب تصریح کرد:ما همه انسانیم و احتمال خطا و اشتباه در اعمال و رفتار ما هست اما این مساله هیچ اشکالی ندارد؛ بلکه حتی لازم و مفید هم است که حکومت اسلامی به مردم بگوید چه موفقیت‌ها و ناکامی‌هایی داشته است، حتی به مردم بگوید کجا برنامه را توانسته است به خوبی اجرا کند و کجا در اجرای برنامه دچار اشتباه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر حسن روحانی جلب اعتماد مردم و تکیه بر همبستگی آنان را کلید اصلی همه مشکلات عنوان کرد و افزود: البته در این مسیر باید توان تحمل نظرات صاحب نظران را داشته باشیم و بدانیم دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست و این مردم هستند که باید برای حل مشکلات در صحنه حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه دولت تسهیل کننده و سامان دهنده امور است، افزود: مردم و بخش‌های غیردولتی در یک منظومه سامان یافته باید برای حل مشکلات جامعه تلاش کنند و در این میان نقش روحانیت و علما بسیار تعیین کننده است.

روحانی بابیان اینکه امروز به جامعه و دولت قدرتمند نیاز داریم، افزود: امروز زمینه مشارکت مردم فراهم شده است چراکه با امید به آینده در این انتخابات حضور پیدا کرده‌اند اما این مشارکت و این حضور مردم هنوز در آغاز راه است.

وی با تاکید بر اینکه باید زمینه مشارکت مردم را هر روز بیشتر و زمینه تصدی‌گری دولت در امور جامعه را هر روز کمتر و کمتر کنیم، افزود: دولت قوی و توانمند به معنای دولت مداخله گر و متصدی در همه امور، محدودکننده و مداخله کننده در زندگی خصوصی مردم نیست.

روحانی خاطرنشان کرد: قدرت دولت در بالا بردن اعتماد عمومی و تقویت سرمایه اجتماعی، ارائه خدمات، ‌کم کردن رنج‌ها و مشکلات مردم اعم از مادی و معنوی، زمینه سازی برای رشد وشکوفایی همه شهروندان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر