کد خبر: 87657 A

حق پرست در گفت‌وگو با ایلنا:

رفتار صادقانه هاشمی با مردم از دلایل اصلی همراه شدن اقشار مختلف کشور با ایشان است/امیدوارم روحانی نسبت به قشر آسیب پذیر جامعه بویژه کارگران بیش از پیش توجه داشته باشد چرا که طی این سال‌ها حقوق قشر کارگر در موارد بیشماری از بین رفت.

دبیر خانه کارگر استان تهران گفت: رفتار صادقانه هاشمی با مردم از دلایل اصلی همراه شدن اقشار مختلف کشور با ایشان است چرا که اگر وی نیز با نگاه فرصت طلبی به امور نگاه می‌کرد هم اکنون در میان مردم جایی نداشت.

اسماعیل حق پرست دبیر خانه کارگر استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به انتظارات موجود از دولت آینده عنوان کرد: با توجه به زمان ۳۵ ساله‌ای که از عمر انقلاب می‌گذرد انتظار می‌رود طبق گفته دکتر روحانی بر اساس شایسته سالاری افراد کارآمد در دولت اینده به کار گرفته شوند. اما اگر انتظارات ما از دولت آینده از موضع سهم خواهی باشد قطعا شایسته نخواهد بود.

وی با بیان اینکه حل مشکلات بوجود آمده طی این سال‌ها به زمان زیادی نیاز دارد، گفت: دولت اینده باید با مشورت بزرگان نظام در هر پستی اصلح را انتخاب کند. نباید فراموش کرد که خداوند انسان را مسلط به امور خود آفریده است و نمی‌توان گفت اگر فردی با تفکرات ما همخوانی ندارد باطل است. وقتی در مورد آقای محتشمی و ناطق نوری از امام سوال شد ایشان فرمودند هر دو نفر از نیروهای اسلام‌اند و هیچ یک را دفع نکرد بنابراین باید ضمن پذیرش تفاوت سلایق بدانیم که خواسته مردم دور از خواست الهی نیست و روحانی نیز این لیاقت را داشته است که خواست برحق مردم باشد.

دبیر خانه کارگر استان تهران با تاکید بر ضرورت وحدت و هماهنگی سه قوه در دوره ریاست جمهوری جدید عنوان کرد: امیدوارم روحانی نسبت به قشر آسیب پذیر جامعه بویژه کارگران بیش از پیش توجه داشته باشد چرا که طی این سال‌ها حقوق قشر کارگر در موارد بیشماری از بین رفت،  سهام عدالت و ارزاق کارگران حذف شد اما در این مورد نیز دقت کافی صورت نگرفت. بنابراین باید روی طرح هماهنگی دستمزد‌ها بیش از گذشته کار شود تا بتوانیم حداقل بخشی از حقوق کارگرانی که حتی در دوره جنگ نیز از حق خود گذشتند، احیا کنیم.

وی در خصوص اقبال مردم به آیت االه هاشمی نیز یادآور شد: کسی نمی‌تواند خواست خدا را تغییر دهد. به نظر من رفتار صادقانه هاشمی با مردم از دلایل اصلی همراه شدن اقشار مختلف کشور با ایشان است.

حق پرست افزود: اگر روحانی هم بتواند با حمایت‌های آیت الله هاشمی همچون ایشان به این اقبال الهی دست یابد قطعا می‌تواند به خوبی به مردم خدمت کند البته نباید فراموش کرد که حفظ این موهبت الهی مهم‌تر از به دست آوردن آن است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر