کد خبر: 87739 A

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) خبر داد؛

امروز با گذشت هفت ماه از آن سخنان، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی اعلام کرد که "متحرک‌سازی فقط محدود به سامانه اس 200 نمی‌شود بلکه با متحرک‌سازی سامانه‌ها قصد داریم تا چابکی و چالاکی پدافند هوایی را بالا ببریم".

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش از متحرک‌سازی سامانه موشک اس۲۰۰خبر داد و گفت: نمونه متحرک‌سازی شده این سامانه در رزمایش آتی این نیرو رونمایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی درباره تأکیدات فرمانده کل قوا مبنی بر متحرک‌سازی سامانه اس200 و اقدامات پدافند هوایی ارتش در این زمینه اظهار کرد: اقدامات خیلی خوبی در این زمینه انجام شده است و علاوه بر سامانه اس 200، قصد متحرک‌سازی همه سامانه‌های توپخانه‌ای و موشکی را داریم.

وی با اشاره به بهینه‌سازی‌های دیگر برای سامانه اس200 خاطرنشان کرد: پیشتر نیز درباره سامانه اس200، علاوه بر افزایش حجم آتش، برای بالا بردن دقت اصابت به هدف بصورت نقطه‌ای نیز اقدام کردیم که مثمر ثمر بود.

بر اساس این گزارش، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش 12 دی ماه سال گذشته در همایش بزرگداشت شهید ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش، طی سخنانی با اشاره به دیدار با فرمانده کل قوا در 14 آبان ماه همان سال، گفته بود: حضرت آقا در این دیدار بر متحرک‌سازی سامانه موشکی اس200 تأکید کردند. امروز با گذشت هفت ماه از آن سخنان، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی اعلام کرد که "متحرک‌سازی فقط محدود به سامانه اس 200 نمی‌شود بلکه با متحرک‌سازی سامانه‌ها قصد داریم تا چابکی و چالاکی پدافند هوایی را بالا ببریم".

امیر سرتیپ اسماعیلی همچنین تأکید کرد: با توجه به متحرک‌سازی این سامانه، از نمونه متحرک اس 200‌ در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 5 رونمایی خواهیم کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر