کد خبر: 87809 A

شریعتمداری:

محمد شریعتمداری عضو کابینه اصلاحات رسماً از تشکیل جبهه‌ای تحت عنوان «اعتدال» با حمایت فکری برخی چهره‌ها از جمله آیت‌الله ری شهری خبر داد.

محمد شریعتمداری عضو کابینه اصلاحات رسماً از تشکیل جبهه‌ای تحت عنوان «اعتدال» با حمایت فکری برخی چهره‌ها از جمله آیت‌الله ری شهری خبر داد.

به‌گزارش  ایلنا، محمد شریعتمداری عصر امروز (دوشنبه) در مراسمی از فعالان ستاد انتخاباتی خود تقدیر کرد.

وی در این نشست رسماً از تشکیل جبهه اعتدال خبر داد و گفت: امروز برای فعالیت‌های انتخاباتی و سیاسی دور یک میز جمع نشده‌ایم بلکه برای احیا کلمه حق «اعتدال» که یک کلمه اسلامی و عقلانی است، گردهم آمده‌ایم.

عضو کابینه اصلاحات اظهار داشت: امروز باید برای برافراشته کردن پرچم اعتدال در کشور گام برداریم و به خوبی می دانیم که راه دشواری را پیش روی خود داریم.

شریعتمداری با بیان اینکه "قدم برداشتن در راه میانه و پایداری از این اصل کاری سخت و دشوار اما ضروری است"، متذکر شد که برای احیای «اعتدال» با برخی بزرگان از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و همچنین تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مذاکره کرده است.

وی تصریح کرد: همه کسانی که با آنها گفت‌وگو کردم، بر انجام چنین کاری تأکید داشتند ولی این نکته را هم متذکر شدند که این اقدام کاری بسیار دشوار است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: قصد نداریم در ابتدای راه تشکیل جبهه اعتدال فعایت سیاسی را دنبال کنیم بلکه می خواهیم در زمینه فرهنگی گام بردایم و از همه مردم به ویژه اعضای ستادم می خواهم که با حضور در این جبهه مرا در حرکت اعتدال خواهی در ایران اسلامی همراهی و یاری کنند.

شریعتمداری در پایان سخنانش تصریح کرد: در خصوص توسعه فرهنگ اعتدال نیز با حضرت آیت‌الله ری شهری مذاکراتی صورت دادیم تا با بهره‌گیری از دانشگاه علوم حدیث، این گفتمان را در جامعه به ویژه در مراکز علمی کشور نهادینه کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر