کد خبر: 8996 A

رئیس سازمان زندان‌ها خبر داد:

اهتمام جدی برای انتقال و ساخت زندان‌ها در خارج از محدوده‌های شهری در دستور کار قرار گرفته شده و ۸ زندان بزرگ کشور به زودی به خارج از شهر‌ها انتقال می‌یابد.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: با اعلام عفو مقام معظم رهبری به مناسبت عید فطر، تاکنون بیش از ۸ هزار نفر از زندانیان آزاد شدند و بیش از ۱۰ هزار نفر تخفیف مجازات گرفتند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، غلامحسین اسماعیلی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل زندان‌های استان هرمزگان اظهار داشت: امنیت و آرامش جامعه حاصل نگهداری اشرار، قاچاقچیان و بزهکاران در زندان‌ها است.

وی با بیان اینکه زندانبانی کاری دشوار و طاقت‌فرسا است گفت: کارکنان زندان‌ها با همه سختی‌ها، مشقت‌ها، اضطراب و استرس‌ها، فشارهای روانی و در ‌‌نهایت گمنامی و با ایثار و فداکاری و به صورت شبانه‌روزی خدمت می‌کنند و اینجای بسی افتخار است.

باید از ورود زندانیان مالی و جرایم غیرعمد به زندان‌ها جلوگیری شود

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه یکی از تاثیرگذار‌ترین دستگاه‌ها در تامین امنیت، سازمان زندان‌ها است، با اشاره به افزایش جمعیت کیفری زندان‌ها تصریح کرد: زندان باید محلی برای نگهداری مجرمینی باشد که سلامت اجتماعی و روانی جامعه را به مخاطره انداخته و از ورود زندانیان مالی وجرائم غیر عمد تا جایی که امکان داشته باشد جلوگیری شود.

اسماعیلی گفت: با کمبود فضای فیزیکی مناسب و افزایش جمعیت کیفری فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی را نمی‌توان به خوبی انجام داد و باید کاهش جمعیت کیفری که از تاکیدات مقام معظم رهبری است در دستور کار قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دید افراد جامعه نسبت به زندان وزندانی نیازمند تغییر است گفت: فردی که از زندان آزاد می‌شود باید از سوی جامعه ومردم مورد پذیرش قرار گیرد چرا که منزوی شدن این افراد موجب تکرار جرم وبزه می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور افزود: ماموریت سازمان زندان‌ها جدا از اینکه اجرای احکام صادره قضایی است، اصلاح و تربیت و بازسازی شخصیت مددجویان نیز هست و آنان را با تغییر نگرش و افکار مثبت راهی جامعه می‌کند و جامعه هم باید دید متفاوتی نسبت به این افراد داشته باشد.

اسماعیلی به آمار عفو مددجویان توسط مقام معظم رهبری به مناسبت عید فطر هم اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۸ هزار نفر از زندانیان آزاد و بیش از ۱۰هزار نفر تخفیف مجازات گرفتند.

انتقال زندان‌های بزرگ کشور به خارج از محدوده‌ شهری

وی با اشاره به قرار گرفتن زندان‌ها در بافت شهری و مشکلات آن گفت: اهتمام جدی برای انتقال و ساخت زندان‌ها در خارج از محدوده‌های شهری در دستور کار قرار گرفته شده و ۸ زندان بزرگ کشور به زودی به خارج از شهر‌ها انتقال می‌یابد.

رییس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: مرحله نخست ساخت زندان تهران بزرگ به بهره‌برداری رسیده و مرحله دوم نیز به زودی آغاز می‌شود.

اسماعیلی گفت: زمین مناسب برای ساخت زندان بندرعباس در خارج از شهر با همکاری مسئولان استانی نیز فراهم شده و به زودی تحویل داده می‌شود و تا سال ۹۲ با سیر مراحل واخذ مصوبه قانونی اجرایی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر