کد خبر: 90268 A

كاشان از شهرهای قدیمی با اصالت عمیق دینی است و مهاجرت فرزند امام باقر(ع) به این شهر، رابطه قلبی و عملی مردم این خطّه با امامت و اهل بیت(ع) را مستحكم كرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین یثربی، استاد حوزه علمیه كاشان و جمعی از نخبگان سیاسی و علمی این شهرستان، با اشاره به قدمت تاریخی و فرهنگی و دینی این شهر به عنوان دارالمؤمنین گفت: كاشان از شهرهای قدیمی با اصالت عمیق دینی است و مهاجرت فرزند امام باقر(ع) به این شهر، رابطه قلبی و عملی مردم این خطّه با امامت و اهل بیت(ع) را مستحكم كرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تجلیل از نقش دینی و مبارزات شخصیت‌های علمی و دینی كاشان از جمله آیت‌الله كاشانی، آیت‌الله مدنی كاشانی، علامه فیض ‌كاشانی، حاج ملامحمدمهدی نراق و شیخ عبدالغفور در تاریخ كشورمان گفت: در دوره اخیر، خاندان اهل علم یثربی نیز جایگاهی ارزشمند در تاریخ كاشان دارند و بنده از دوران مبارزات با این خاندان محترم سابقه آشنایی دارم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، وجود اماكن باستانی در شهرستان كاشان را نشان‌دهنده سابقه و پیشینه تاریخ این شهرستان و از جمله جاذبه‌های گردشگری در این منطقه ذكر كرد و گفت: مردم وفادار این شهرستان صلابت خود را در عین آرامش همواره حفظ كرده‌اند و امیدواریم در آینده با توجه بیشتر به این منطقه، شاهد توسعه بیشتر و استفاده بهینه از ظرفیت‌های این شهرستان و رفع مشكلات از جمله رفع كمبود آب در آن باشیم.

در این دیدار كه تعدادی از استادان دانشگاه، حوزه علمیه و منتخب شواری شهر كاشان حضور داشتند، چند تن از حاضرین دیدگاه‌ها و نظرات خود را در مورد مسائل كشور به‌ویژه شهرستان كاشان مطرح كردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر