کد خبر: 91368 A

سخنگوی قوه قضاییه:/4/

مطهری به عنوان شاکی خصوصی برای طرح شکایت به قوه قضاییه مراجعه نکرده است/به پرونده فائزه هاشمی 16 مرداد رسیدگی می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده فائزه هاشمی گفت: این پرونده در ۱۶ مرداد نوبت رسیدگی دارد و نمی‌توان زمان معینی برای اتمام آن معین کرد این هم از عهده من و هم رئیس دادگاه خارج است تعیین وقت برای جلسه آخر دادگاه بستگی به صحبت‌ها و دفاعیات مطرح شده در جلسات دادگاه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص شنود کارگذاشته شده در دفتر علی مطهری عنوان کرد: آقای مطهری در این خصوص رسما به دستگاه قضایی شکایت نکرده تنها نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات نوشته است که رونوشت آن را در اختیار قوه قضاییه قرار داده و دستگاه قضایی‌‌ همان رونوشت را به دادستان تهران برای پیگیری ارجاع داده است.

وی افزود: در این خصوص از خود آقای مطهری دعوت شد تا در صورتی که شاکی خصوصی این پرونده است به قوه قضاییه مراجعه کند و وقت این مراجعه نیز دیروز تعیین شده بود اما وی گفت که من امروز وقت ندارم و روز دیگری خواهم آمد.

دادستان کل کشور با تاکید براینکه کارگذاشتن شنود طبق قانون اساسی و قوانین موضوعه خلاف شرع و قانون است، گفت: شنود کردن مکالمات افراد تنها در مواردی با اجازه قاضی ممکن است که آن هم با شرایطی میسر خواهد شد. هم اکنون این مساله در حال بررسی است که اساسا در این مورد چه اتفاقی افتاده است و نمی‌شود الان در این خصوص اظهارنظر کرد. باید منتظر پاسخ وزارت اطلاعات و نتایج بررسی‌های دادستان تهران باشیم اما به نظر می‌رسد اصل این قضیه ابهام دارد.

وی با بیان اینکه مطهری فردی نیست که در دفترش شنود گذاشته شود گفت: باید مشخص شود اصل این قضیه چیست؟ هم اکنون نمی‌توان درباره جزئیات این مساله توضیح داد اما هنوز آقای مطهری به عنوان شاکی خصوصی برای طرح شکایت به قوه قضاییه مراجعه نکرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر