کد خبر: 91409 A

سید هادی خامنه‌ای:

امیدوارم روحانی بتواند کابینه فراجناحی تشکیل دهد/کسانی که برای شعور مردم ارزشی قائل نبودند کنار زده شدند/امروز کسی جرات تعرض به اجتماعات اصلاح طلبان را ندارد ما فرصت را غنیمت می‌شماریم چراکه در‌ها باز شده است و اجازه بسته شدن مجدد این در‌ها را نخواهیم داشت.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: انشاالله کسانی که در عرصه سیاست و مطبوعات به دروغ گفتن و تهمت زدن به دلسوزان جامعه عادت کرده‌اند در ماه مبارک رمضان به خود بیایند و کسانی که تا به حالا اشتباه کرده‌اند از خطاهای خود دوری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید هادی خامنه‌ای با حضور در ضیافت افطاری حزب اسلامی کار در جمع خبرنگاران در واکنش به پیشنهاد حزب فراگیر عنوان کرد: حزب فراگیر می‌تواند بسیار خوب باشد اما خیلی شرایط لازم دارد که در این مصاحبه نمی‌گنجد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت جدید توانسته است مطالبات اصلاح طلبان را در انتخاب کابینه پاسخ دهد؟ گفت: اصلاح طلبان همیشه عمل به قانون را مطالبه می‌کنند و بیش از این نیز نمی‌خواهند. انشاالله این دولت هم بتواند به قانون عمل کند.

در ادامه خبرنگاری از خامنه‌ای پرسید، آیا تاکنون پیسشنهادی در خصوص انتخاب کابینه به دولت داده‌اید که وی گفت: من پیشنهادی نداشتم. پیشنهاد دهنده انقدر زیاد است که به ما نوبت نمی‌رسد. همکاری با دولت جدید وظیفه همه ما است اما این به معنای رفتن در کابینه نیست.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در پاسخ به این سوال که آِیا روحانی می‌تواند کابینه فراجناحی تشکیل دهد؟ گفت: امیدوارم که بتواند این کار را بکند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای مراسم تحلیف روحانی در مجلس از شما دعوت شده است؟ گفت: من معمولا دعوت نمی‌شوم این مقامات هستند که به این مراسم‌ها دعوت می‌شوند.

خامنه‌ای در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حدیثی عنوان کرد: دو برداشت از این حدیث وجود دارد؛ برداشت اول این است که انشاالله کسانی که در عرصه سیاست و مطبوعات به دروغ گفتن و تهمت زدن به دلسوزان جامعه عادت کرده‌اند در ماه مبارک رمضان به خود بیایند و کسانی که تا به حالا اشتباه کرده‌اند از خطاهای خود دوری کنند و آدم شوند.

وی با اشاره به برداشت دوم از حدیث قرائت شده یادآور شد: وقتی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را با هر نگاه تحلیل کنیم مسلم این است که یک فرصت مهم در اختیار همه ما برای خدمت کردن، اصلاح جامعه، بالابردن اطلاعات اذهان مردم و فرهنگ و آموزش به وجود آمده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: البته باید این تذکر را بدهم که منظور از استفاده از این فرصت الزاما این نیست که ما در کابینه دولت یازدهم سمتی داشته باشیم یا کار دولتی انجام دهیم. وقتی به همه معلوم شد دغدغه و ذهن جامعه به سمت اهدافی است که اصلاحات دنبال می‌کرده و همه با عناوین مختلف طرفدار تفکر اصلاحات هستند ولو خود ندانند خود به خود درب‌ها باز شد و کسانی که برای شعور مردم ارزشی قائل نبودند کنار زده شدند.

سید هادی خامنه‌ای افزود: این یک فرصت برای دوستداران افزایش فرهنگ مردم است و امشب نیز چنین فرصتی نمودار شده است در حالی که چنین اجتماعی از اصلاح طلبان در سال گذشته شاهد نبودیم و نمی‌توانستیم چنین اجتماعی را هم داشته باشیم کسی نمی‌توانست این اجتماع اصلاح طلبان در امروز را تصور کند.

وی با تاکید براینکه امروز اصلاح طلبان در سراسر کشور اجتماعاتی برای خود تشکیل می‌دهند، گفت: امروز کسی جرات تعرض به این اجتماعات را ندارد ما فرصت را غنیمت می‌شماریم چراکه در‌ها باز شده است و اجازه بسته شدن مجدد این در‌ها را نخواهیم داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر