کد خبر: 91535 A

حجت الاسلام غرویان در گفت‌وگو با ایلنا:

متاسفانه عده‌ای از ادبیات تهدید آمیز علیه دولت استفاده می‌کنند در حالی که رای ملت مشت به سینه افرادی بود که همواره سعی داشتند با روش‌های ارعاب و تهدید کار خود را پیش ببرند/برای وحدت علما دعا می‌كنیم.

شاگرد سابق آیت الله مصباح یزدی در خصوص برخی اختلافات ایجاد شده در جامعه مدرسین گفت:

حجت الاسلام محسن غرویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص چینش کابینه دولت یازدهم عنوان کرد: ملت در رای به روحانی مطالبات خود را نشان دادند یعنی ویژگی‌هایی در این فرد دیدند و به او و مشی سیاسی او رای دادند بنابراین کابینه هم باید از افرادی تشکیل شود که ویژگی‌های روحانی در آن وجود داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه بیان انتظارات بیش از حد از سوی گروه‌های فشار نسبت به دولت کار درستی نیست گفت: متاسفانه عده‌ای از ادبیات تهدید آمیز علیه دولت استفاده می‌کنند در حالی که رای ملت مشت به سینه افرادی بود که همواره سعی داشتند با روش‌های ارعاب و تهدید کار خود را پیش ببرند.

غرویان باتاکید بر اینکه ملت در انتخابات پاسخ افراد تندرو را دادند گفت: فضا همواره باید آرام و معتدل باشد باید به رئیس جمهور منتخب اجازه داد بر اساس معیارهایی که مطرح کرده است یک کابینه همگرا، همدست تشکیل دهد که اختلاف و کارشکنی در آن وجود نداشته باشد چرا که ما در این سال‌ها از تفرقه و منازعات سیاسی ضربه‌های سنگینی خورده و ملت از این روش‌ها به ستوده آمده است بنابراین امیدوارم این کابینه با تدبیرو آرامش شکل بگیرد وکار خود را دنبال کند.

وی در خصوص پیشنهاد علنی شدن جلسات شورای نگهبان عنوان کرد: به این بحث باید در رسانه‌ها پرداخته شود و نمایندگان مجلس نیز نظرات خود را در این مورد اعلام کنند. اکثریت نمایندگان باید به این نتیجه برسند که آیا علنی شدن جلسات شورای نگهبان جزو مطالبات مردم است یا خیر.

وی افزود: برخی مسائل جزو اسرار مملکت هستند و نباید به شکل علنی مطرح شود اما اگر مواردی وجود داشته باشد که مصداق این اسرار نباشد اگر به شکل علنی هم مطرح شود بیانگر شفافیت نظام و نهادهای انقلابی خواهد بود.

وی گفت: برگزاری علنی جلسات از نظر فقهی نیز بلااشکال است اما باید این مساله توسط کار‌شناسان امر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام غرویان همچنین در خصوص برخی اختلافات ایجاد شده در جامعه مدرسین عنوان کرد: آرزوی شخصی همه ما وحدت میان علماست چرا که آن‌ها سرمایه‌های نظام هستند. ما دعا می‌کنیم وحدت آن‌ها هر روز بیشتر شود. به نظر من خود بزرگان باید توجه بیشتری نسبت به انعکاس مواضعشان میان جامعه داشته باشند و همواره فراموش نکنند که مردم روی علما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

وی افزود: انشاالله این اختلافات دیگر وجود نداشته باشد مردم با وحدت علما خوشحال می‌شوند و اختلاف آن‌ها شور و نشاط مردم را کاهش می‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر