کد خبر: 92147 A

مرتضی مبلغ در گفتگو با ایلنا:

فعالان و شخصیت‌هایی که در ایجاد حماسه سیاسی نقش ویژه داشته‌اند ضمن اینکه آمادگی ارائه هر کمکی به دولت برای حل مشکلات جاری را دارند در عرصه اجتماعی نیز به شکل فعال‌تر و موثرتری ظاهر خواهند شد و نقش ملی خود را ایفا خواهند کرد.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:دستگاه‌های مسئول باید در مقابل سنگ اندازی و کارشکنی عناصر افراطی موضع گرفته و باروش‌های مشکل ساز آن‌ها مقابله کنند.

مرتضی مبلغ در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به خانه نشینی بسیاری از یاران امام طی سال‌های گذشته یاداور شد: کلیه دلسوزان جامعه که در سال‌های گذشته از عرصه مدیریتی کشور حذف شده و یا خانه نشین شده‌اند هم در سال‌های خانه نشینی و هم در سال‌های آتی به وظایف و رسالت اجتماعی خود عمل کرده و خواهند کرد چراکه هیچ اصلاح طلب و هیچ فرد دلسوزی در هیچ شرایطی ساکت و آرام نخواهد نشست و وظایف خود را با توجه به اقتضائات زمان انجام خواهد داد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: در شرایط فعلی همه فعالان و شخصیت‌هایی که در ایجاد حماسه سیاسی نقش ویژه داشته‌اند و دغدغه دلسوزی جامعه را دارند ضمن اینکه آمادگی ارائه هر کمکی به دولت برای حل مشکلات جاری را دارند در عرصه اجتماعی نیز به شکل فعال‌تر و موثرتری ظاهر خواهند شد و نقش ملی خود را ایفا خواهند نمود.

وی افزود: طبیعی است رئیس جمهور منتخب و دولتی که در آینده مستقر خواهد شد به عنوان یک سرمایه بزرگ فکری، کار‌شناسی و مدیریتی می‌تواند از این نیرو‌ها بهره برد و این بهره برداری با ساز و کار مختلف از طریق گرفتن مشاوره از افکار این افراد و یا استفاده مدیریتی از آن‌ها میسر خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین در خصوص تعاملات دولت منتخب با دنیا نیز عنوان کرد: همانطور که می‌دانید پس از انتخابات نگاه مثبت و نوعی تغییر نسبی در رویکرد کشورهای جهان نسبت به جمهوری اسلامی ایجاد شد که عمدتا برخواسته از حماسه حضور مردم است که خواهان تغییر رویکرد‌ها و سیاست‌ها در عرصه اجرایی کشور هستند.

وی افزود: در واقع آن‌ها در مقابل افکار عمومی جامعه ایران به نحوی سر تعظیم فرود آورده و خواهان تجدیدنظر در سیاست‌های گذشته خود می‌باشند این بهترین فرصت است که کلیه دولتمردان ما باید از آن بهره گیرند.

مبلغ همچنین ادامه داد: در این میان همه دستگاه‌های مسئول باید در مقابل سنگ اندازی و کارشکنی عناصر افراطی موضع گرفته و باروش‌های مشکل ساز آن‌ها مقابله کنند و از سوی دیگر خود این جریان‌ها نیز باید بدانند که مردم بیش از پیش با رفتار‌ها و کردارهای آن‌ها آشنا شده‌اند و ادامه این رویه چیزی جز واکنش‌های بیشتر افکار عمومی را در بر نخواهد داشت که این منجر به منزوی شدن هرچه بیشتر آنان می‌شود و راه بازگشت و اصلاح نیز هرچه بیشتر برای آن‌ها محدود خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر