کد خبر: 93794 A

اکرمی در گفت‌وگو با ایلنا:

نمایندگان باید بدانند اعمال و اظهاراتشان باید هماهنگ و همراستا با قانون باشد.متاسفانه عده‌ای می‌خواهند با برخی اظهارات اعلام وجود کنند كه اگر به مرحله عمل برسد موکلین آن‌ها بهتر متوجه می‌شوند که چه کسانی را به نمایندگی خود انتخاب کرده‌اند.

عضو جامعه روحانیت مبارز خواستار تعامل نمایندگان مجلس با رییس‌جمهور منتخب مردم در حل مشكلات كشور شد و گفت: برای خروج از شرایط فعلی،مجلس باید جلوی بسیاری از سنگ‌اندازی‌های افراطیون را بگیرد و به جوسازی‌ها و  فضاسازی‌های آنها توجه نكند.

سید رضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص ویژگی‌های کابینه دولت یازدهم عنوان کرد: در انتخاب كابینه یازدهم حداقل انتظار این است كه ویژگی‌هایی چون احراز نیازمندی‌های مردم، داشتن راه حل و برنامه برای تامین این نیاز‌ها، هماهنگی بین اعضا با یکدیگر و با دیگر دستگاه‌ها لحاظ شود و این حداقل چیزی است که باید در شرایط حاضر دولت یازدهم داشته باشد.

وی در واکنش به اظهارات صورت گرفته پیرامون گمانه زنی‌های مربوط به اعضای کابینه عنوان کرد: از نظر آزادی بیان و آزادی پس از بیان افراد می‌توانند در مورد کابینه پیشنهاد دهند اما حرف نهایی را رئیس جمهور و مجلس می‌زند و قضاوت نهایی مختص زمانی است که نام افراد مشخص شود.

اكرمی گفت: همه باید صبر و حوصله کنیم تا روزی که روحانی کابینه خود را معرفی کند و تا آن زمان از قضاوت بپرهیزیم هنوز اعضای کابینه دولت یازدهم معرفی نشده‌اند و همه افرادی که معرفی می‌شوند در حد گمانه زنی است، باید حوصله کرد تا اسامی واقعی اعلام شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز همچنین درباره برخی شرط و شروط‌های مطرح شده از سوی نمایندگان برای رای به كابینه یازدهم خاطرنشان کرد: نمایندگان باید بدانند اعمال و اظهاراتشان باید هماهنگ و همراستا با قانون باشد.متاسفانه عده‌ای می‌خواهند با برخی اظهارات اعلام وجود کنند كه اگر به مرحله عمل برسد موکلین آن‌ها بهتر متوجه می‌شوند که چه کسانی را به نمایندگی خود انتخاب کرده‌اند.

اکرمی همچنین در خصوص موکول شدن قرائت حادثه قم به پس از مراسم تحلیف نیز گفت: اینکه بگوییم قرائت گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم مهم‌ترین موضوع کنونی مجلس است مبالغه کرده‌ایم اگرچه این موضوع حادثه ناصحیحی بود و در روز ۲۲ بهمن سال گذشته در کنار حرم حضرت معصومه انجام شد اما نباید آن را بیش از حد بزرگ کنیم. وقتی گزارشی برای بررسی به مجلس می‌آید طبیعی است که باید اعلام شود آن هم بدون رودربایستی تا مساله روشن شود و اگر جنبه قضایی پیدا کرد باید همچنان آن را پیگیری کرد تا دیگر این مسائل تکرار نشود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر