کد خبر: 94586 A

سرخو در گفت‌وگو با ایلنا:

توصیه من به افراد افراطی این است در هر مسئولیتی که هستند صحبت‌های خود را به شکل سنجیده تری بیان کنند چراکه ما در مقابل خدا و به خاطر هر کلمه ای که عنوان کنیم مسئول هستیم؛ به ویژه آنها که در لباس روحانیت هستند حرفشان آثار بیشتری بر روی ملت دارد و مردم با حساسیت بیشتری اظهارات آنها را بررسی می‌کنند.

عضو منتخب شورای اسلامی شهر تهران گفت: اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس افرادی هستند که از مشی اعتدالی پیروی می‌کنند ما مطمئن هستیم که مجلس هم پیام مردم را در انتخابات دریافت کرده است و هم توجه خاصی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دارند.بر همین اساس پیش بینی من این است که همه اعضای کابینه روحانی با رای قاطع بالای نمایندگان مجلس روبرو خواهند شد و مجلس به همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد خواهد داد.

محسن سرخو عضو منتخب شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به برخی اظهارات صورت گرفته افراد تندرو نسبت به کابینه معرفی شده دولت یازدهم عنوان کرد: دولت روحانی با گفتمان اعتدال مراحل ابتدایی خود را آغاز کرده است و رهبری نیز درمراسم تنفیذ همه گروه‌ها را به حمایت از دولت و گفتمان اعتدالی که به دور از هر گونه افراط باشد دعوت کرده‌اند بنابراین امیدواریم افرادی که در گذشته پیرو برخی جریانات افراطی بودند هم اکنون تلاش کنند رای مردم و فرمایشان رهبری را بیش از پیش مدنظر قرار دهند تا در کشور آرامش حاکم باشد.

وی افزود: در مسیر یک جامعه اعتدالی همه باید به یکدیگر کمک کنند تا بتوانیم کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهیم در این خصوص لازم است تا هرگونه بحث‌های شخصی کنار گذاشته شود و افراد افراطی در این شرایط مصالح کشور را به منافع شخصی خود ترجیح دهند و دست در دست یکدیگر، مشکلات و چالش‌های جدی را به ویژه در حوزه اقتصادی حل و فصل کنند و پس از حماسه سیاسی که در ۲۴ خرداد رقم خورد دولت با مشی اعتدالی و با کنار گذاشتن اقدامات افراطی و همچنین با اتکای همه جریانات سیاسی زمینه حماسه اقتصادی را نیز فراهم کند برای این کار باید از طرف همه نهاد‌ها همکاری لازم صورت گیرد.

سرخو با تاکید براینکه امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد گفت: مردم در ۲۴ خرداد با امید به این دولت رای دادند بنابراین بیش از همه اظهارات سنجیده و یا نسنجیده افراد مختلف به ویژه افراد تندرو مورد رصد مردم قرار می‌گیرد و آن‌ها توجه می‌کنند که کدام مسئول فرمایشات رهبری را در کمک به مردم جامه عمل می‌پوشاند و کدامیک با اظهارات نسنجیده در کار دولت اشکال تراشی می‌کنند.

عضو منتخب شورای شهر تهران همچنین خطاب به افراطیون خاطرنشان کرد: ‌من توصیه دارم این افراد در هر مسئولیتی که هستند صحبت‌های خود را به شکل سنجیده تری بیان کنند چراکه ما در مقابل خدا و به خاطر هر کلمه‌ای که عنوان کنیم مسئول هستیم به ویژه آن‌ها که در لباس روحانیت هستند حرفشان آثار بیشتری بر روی ملت دارد و مردم با حساسیت بیشتری اظهارات آن‌ها را بررسی می‌کنند.

وی افزود: این قابل قبول نیست که وقتی دولتی روی کار آمده که می‌خواهد قدم‌های اصلاحی برداشته و چالش‌های موجودکشور را حل و فصل کند عده‌ای با طرح مسائلی ایجاد تنش کنند البته دولت روحانی با قوت کار را دنبال خواهد کرد و این اشکال تراشی‌ها توقفی در کار دولت یازدهم ایجاد نمی‌کند اما مردم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و این سوال برای آن‌ها مطرح می‌شود که چرا باید پیام انتخابات و مقام معظم رهبری همچنان توسط برخی اشخاص مورد توجه قرار نگیرد.

سرخو با بیان اینکه مردم  رفتار‌ها را به خوبی رصد می‌کنند، گفت: کارشکنی‌های صورت گرفته بر سر راه دولت یازدهم آثار سوئی خواهد داشت و مردم ازاین عده نخواهند گذشت.

وی همچنین در خصوص کابینه معرفی شده روحانی به مجلس نیز گفت: کابینه‌ای که از طرف رئیس جمهور در مجلس معرفی شد کابینه بسیار خوب و قوی بود که امیدوارم با درایت دستگاه‌ها و سایر قوا بتواند به سرعت در دولت جدید مستقر شود و یا قبل از پایان سال مردم بتوانند اولین آثار حماسه اقتصادی را ملاحظه و مشاهده کنند.

سرخو افزود: طبیعتا اشکالات و گرفتاری‌های کشور به ویژه در حوزه اقتصادی نیاز به بحث زیادی دارد اما امیدواریم در نیمه دوم سال جاری و یا سه ماهه چهارم امسال اولین آثار نمود حماسه اقتصادی را شامل باشیم چراکه در این صورت حداقل بخشی از مشکلات معیشتی مردم برطرف خواهد شد.

وی با تاکید براینکه اکثر افراد معرفی شده در کابینه دولت یازدهم افراد مسلط و کارآزموده‌ای در حوزه مربوط به خود هستند گفت: باید اجازه دهیم این افراد فعالیت خود را انجام دهند و اگر در جایی پیشنهادی بود آن را در اختیار قوه اجرایی قرار دهیم.

عضو منتخب شورای اسلامی شهر تهران همچنین ادامه داد: اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس افرادی هستند که از مشی اعتدالی پیروی می‌کنند ما مطمئن هستیم که مجلس هم پیام مردم را در انتخابات دریافت کرده است و هم توجه خاصی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دارند پیش بینی من این است که همه اعضا کابینه روحانی با رای قاطع بالای نمایندگان مجلس روبرو خواهند شد و مجلس به همه وزرای پیشنهادی رای اعتماد خواهد داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر