کد خبر: 99007 A

با صدور بیانیه ای؛

۲۵ انجمن اسلامی دانشجویان و هیات‌های موسس این انجمن‌ها، از حضور توفیقی در رأس وزارت علوم حمایت کردند.

وزیر بی‌حاشیه دوران اصلاحات در دوران مسئولیت خود دانشگاه را از سیاست‌زدگی به سوی فعالیت‌های علمی و فرهنگ سوق داد.

به گزارش ایلنا، در بخشی از این بیانیه آمده است: درست چند روز پس از انتصاب آقای دکتر توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم و در شرایطی که افراطیون او را به اتهام فتنه‌گری مورد هجمه قرار داده‌اند، اسنادی منتشر می‌شود که حاکی از مفاسد سازمان‌یافته به بهانه اسلامی کردن دانشگاه‌هاست. اوراقی که از تلاش‌های دیرهنگام ایشان برای اعمال نفوذ در دانشگاه‌ها و انتصاب اعضای هیات علمی در بزرگترین دانشگاه علوم انسانی کشور پرده برمی‌دارد.

این بیانیه همچنین می افزاید: میان این افراد، اسامی کسانی به چشم می خورد که پیشتر به عنوان فعال دانشجویی، مواضع افراطی اتخاذ کرده و نه تنها در مقام انتقاد از مفاسد و معضلات موجود در دانشگاه‌ها و ساختار وزارتین دانشگاهی برنیامده‌اند که در راستای تطهیر فضای بسته و تئوریزه کردن رویکردهای انقباضی آنان تلاش نموده‌اند. اما همانان اینک که بواسطه تغییر دولت، بخت و اقبالی برای خودنمایی در عرصه افراط سیاسی در دانشگاه‌ ندارند و پست‌های سیاسی خود در نهادهای مختلف را هم از دست رفته می بینند، با سهم‌گیری از وزارت علوم خود را در هیئت علمی دانشگاه جا زده‌اند. کسانی از قبیل دبیر اسبق اتحادیه‌ای که تا قبل از ظهور دولت نهم کمتر از بیست تشکل را شامل می‌شد و اینک پس از ۸ سال، مدعی بیش از ۴۰ انجمن اسلامی است و پیشاپیش مدعی مقابله با تشکل‌های دست ساخته دولت آینده می‌شود!

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بهانه افراطیون این بار سخنان انتقادی دکتر توفیقی در ایام انتخابات ۸۸ است. وزیر بی‌حاشیه دوران اصلاحات که در دوران مسئولیت خود دانشگاه را از سیاست‌زدگی به سوی فعالیت‌های علمی و فرهنگ سوق داد در حالی به خاطر حضور در تحصن اعتراض اساتید و دانشجویان به هجوم وحشیانه نیروهای خودسر به کوی دانشگاه تهران، مورد اعتراض کاسبان فتنه قرار گرفته که ریاست دانشگاه و برخی مسئولان کشور نیز با حضور در آن تجمع با دانشجویان اساتید همدلی و همراهی کردند. اما اگر اعتراض ایشان به نتیجه انتخابات ملاک اعتراص آقایان است، باید گفت که تا زمان اتمام حجت قانونی رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه ۲۹ خرداد، ایشان ضمن پیگیری اعتراضات قانونی، شورای نگهبان را مسئول بررسی اعتراضات دانسته و ابطال انتخابات را هم در حوزه اختیارات آن نهاد دانستند.

این بیانه تصریح می کند که اعتراض آقای توفیقی به تخلفات انتخابات گذشته به همان اندازه اهمیت دارد که شرکت فعالانه در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و حضور ایشان در مسئولیت ریاست ستاد انتخاباتی دکتر محمدرضا عارف چراکه همین حضور پرشور که به تحقق هرچه بهتر حماسه سیاسی مد نظر رهبر انقلاب انجامید، نشانگر اعتقاد ایشان به سلامت انتخابات و نقش صندوق های رأی در تعیین سرنوشت ملت است. با چنین کارنامه‌ای، باید پرسید که تندروها چرا از حضور دکتر توفیقی در مسند وزارت هراس دارند؟ آیا بیم افشا و پیگیری مفاسد آنان را به صف‌آرایی در مقابل ایشان واداشته است؟

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: بر همین اساس، ما انجمن‌های اسلامی دانشجویان ضمن دعوت از دکتر توفیقی برای بیان مواضع روشنگرانه در این زمینه، آمادگی خود برای افشای اسناد «فساد» رانت‌خواران از نهاد دانشگاه را اعلام می‌کنیم تا آن روی سکه جریان افراطی که به بهانه مقابله با «فتنه»، مشی سهم‌خواهی پیشه کرده‌اند، برملا گردد، که اگر برای آنان عنوان «عمار» دکانی برای حفظ قدرت است، مرام عدالتخواهی «ابوذر» برای ما عین اعتقاد و التزام است؛ چراکه معتقدیم این جریان با سوء‌استفاده ابزاری و جناحی از بیانات رهبری، مانع از تقویت انسجام ملی و همبستگی عمومی می‌شود.

این بیانیه به امضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فنی باهنر شیراز، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فسا، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه سیستان و بلوچستان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اشراق بجنورد، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر طوسی، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان، هیات موسس انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه یزد، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اراک، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه شهید چمران اهواز، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سمنان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه علوم پزشکی اهواز رسیده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر