کد خبر: 99038 A

انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی پیرو انتشار بیانیه‌ای منتسب به برخی از اعضای این تشکل دانشجویی مبنی بر حمایت نکردن این تشکل از رییس دانشگاه علامه طباطبایی، اطلاعیه‌ای با مهر و سربرگ این انجمن منتشر شد.

انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی پیرو انتشار بیانیه‌ای منتسب به برخی از اعضای این تشکل دانشجویی مبنی بر حمایت نکردن این تشکل از رییس دانشگاه علامه طباطبایی، اطلاعیه‌ای با مهر و سربرگ این انجمن منتشر شد.

به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است:

«1- مطابق نص صریح اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، تصویب بیانیه‌های سیاسی و ایدئولوژیک انجمن اسلامی از وظایف شورای مرکزی این تشکل بوده و دبیر شورای مرکزی تنها سخنگوی انجمن و مرجع اعلام مواضع و دیدگاه‌های این تشکل است. بر این اساس هیچ‌یک از اعضای این تشکل نمی‌توانند مواضع شخصی خود را با استفاده از عنوان انجمن اسلامی منتشر نموده و در صورت تخلف، شورای ناظر انجمن می‌تواند به دلیل عدم التزام عملی به اساسنامه که از شروط اساسی عضویت است، عضویت ایشان را لغو نماید و لازم است که کلیه رسانه‌ها نیز به این موضوع توجه جدی نمایند.

2- مطابق نص صریح اساسنامه، انجمن اسلامی هیچگونه فکری و تشکیلاتی به هیچ گروه، حزب و جناح سیاسی خاصی ندارد و هرگز نباید به شاخه دانشجویی احزاب و جناح‌ها تبدیل شود و هیچکس حق ندارد از جایگاه و امکانات آن برای ترویج و تبلیغ ایده سیاسی خاص، در قالب برنامه‌های سیاسی صرف و ماجراجویی و جوسازی ژورنالیستی در محیط دانشگاه استفاده نماید.

3- مطابق نص صریح اساسنامه جهت‌گیری‌ها و مواضع انجمن اسلامی در هر زمان و هر مکان باید منبعث از سه عنصر اصلی زیر باشد و نظارت بر تحقق این مهم از وظایف شورای ناظر است:

- اصول و مبانی اسلام ناب محمدی‌(ص) و سیره عملی ائمه معصومین(ع)

- نظارت فقهی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حصرت امام خمینی(ره)

- رهنمودهای مقام معظم رهبری (ولی فقیه زمان) و مطالبات ایشان از دانشجویان و دانشگاهیان.

بر این اساس منویات مقام معظم رهبری و خصوصا فرمایشات ایشان در دیدار اخیر با جمعی از اساتید و دانشگاهیان را حجت قاطع و چراغ راه خود می‌دانیم.

به هیچ وجه اجازه ندهید در دانشگاه‌ها، مسائل کم ‌اهمیت غیر اساسی موج‌آفرین شود و فضای عمومی دانشگاه‌ها را از دنباله‌گیری مسائل اساسی دور کند. دشمنانی وجود دارند که می‌خواهند حتی مسائل صنفی دانشگاه‌ها را به سمت مسائل سیاسی و جنجالی بکشانند، اما همه تلاش کنند که دانشگاه‌ها تحت‌الشعاع مسائل کوچک و تحت تاثیر جریان‌های سیاسی قرار نگیرند.

4- جنجال‌های رسانه‌ای اخیر در خصوص اوضاع دانشگاه‌ها و خصوصا دانشگاه‌ علامه طباطبایی را تلاشی دلسوزانه برای حل مشکلات جامعه دانشگاهی کشور ندانسته و بلکه آن را از مصادیق بارز حاشیه‌سازی و سلب آرامش و امنیت محیط دانشگاهی کشور به منظور ایجاد امکان تجدید حیات غوغازیستان می‌دانیم و نسبت به عواقب سوء تبدیل اینگونه موضع‌گیری‌ها به یک رویه هشدار جدی می‌دهیم.

5- ضمن تاکید بر لزوم نقد منصفانه و سازنده کلیه مسئولین کشور و مستثنی ندانستن مسئولان دانشگاه علامه طباطبایی از این قائده، حاشیه‌سازی و شایعه‌پراکنی اخیر راجع به مجموعه مدیریتی این دانشگاه را بیشتر شبیه به نوعی تسویه حساب سیاسی می‌دانیم تا نقدی علمی و منصفانه؛ بزرگترین شاهد بر این ادعا نیز انعکاس اخبار مربوطه در سرویس سیاسی رسانه‌ها به جای سرویس دانشگاهی آنهاست!»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر