کد خبر: 9975 A

سردار نیلفروشان:

سرعت فزاینده نبرد و استفاده مناسب از زمان، پالایش اطلاعات و انتقال سریع آن به رزمندگان، سیستم فرماندهی و کنترل هوشمند دقیق از دیگر ویژگی‌های جنگهای آینده است.

فرمانده دافوس سپاه با اشاره به توانمندی‌ها و مولفه‌های قدرت سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز آمادگی کامل دارد تا در صحنه جنگ هوشمند و دانش بنیان از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کند.

به گزارش ایلنا به نقل از سپاه نیوز، سردار عباس نیلفروشان، فرمانده دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه (دافوس) ماهیت جنگهای آینده را دانش بنیان توصیف و تشریح کرد: با توجه به تغییر ماهیت جنگ‌ها از وضعیت سنتی به مدرن و انطباق سطوح مختلف آن اعم از تاکتیک، عملیات و راهبرد در هم تنیده شدن طیف‌های مختلف تهدید و جنگ میدان جنگ‌های آینده هوشیاری بیشتری را طلب می‌کند.

وی افزود: سرعت فزاینده نبرد و استفاده مناسب از زمان، پالایش اطلاعات و انتقال سریع آن به رزمندگان، سیستم فرماندهی و کنترل هوشمند دقیق از دیگر ویژگی‌های جنگهای آینده است.

فرمانده دافوس سپاه با برشمردن وجوه تمایز جنگ‌های آینده با جنگهای گذشته گفت: هم افزایی ناشی از ترکیب حسگرهای پیشرفته فناوری اطلاعات و ابزارهای تحلیل و پردازش، جنگ‌های آینده را از جنگ‌های گذشته متمایز می‌کند.

وی با اشاره به مولفه‌ها و شاخصهای بر‌تر سپاه در عرصه جنگهای نوین اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با توکل به خدا، روحیه خودباوری و بهره گیری از تجارب گذشته و تکیه بر فناوری بومی، با طراحی مکانیزم‌ها و سیستم‌های مناسب قادر است ضمن ایجاد اختلال در سیستم‌های تهاجمی دشمن صحنه عملیاتهای مختلف را به خوبی اداره کند.

نیلفروشان با بیان اینکه سیستم فرماندهی و کنترل سپاه با تکیه بر شبکه‌های داخلی و غیرقابل اخلال بهترین روش اداره جنگ را به نمایش خواهد گذاشت، به نقش نیروی هوافضا سپاه در مدیریت جنگ‌های آینده اشاره و تصریح کرد: این نیرو قادر است علاوه بر پشتیبانی از صحنه جنگ و عملیات مشترک در یک نبرد موازی اهداف کلیدی دشمن را مورد هدف قرار داده و منهدم سازد.

وی خاطر نشان کرد: ساختار منعطف، پویا و متناسب با تهدیدات سپاه می‌تواند با ترکیب وتلفیق نیروهای مردمی و بسیج، تیمهای عملیاتی با دسته‌ها و ترکیبات مختلف راه اندازی و در یک ساختار منظم به منظور دفاع از سرزمین هدایت کند.

فرمانده دافوس سپاه با تاکید بر اینکه امروز قدرت بازدارندگی سپاه تمام اهداف دشمن در سطوح مختلف و طیف‌های گوناگون جنگ را دربر می‌گیرد گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز با ایجاد قدرت بازدارندگی مطلوب اجازه تجاوز به دشمنی که مدتهاست در حال تیزکردن چنگال و دندانهای خود است را نمی‌دهند.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی به خوبی دریافته‌اند که اگر شروع کننده تجاوزی علیه ایران باشند تمام کننده آن نبوده و ملت ایران تا پای جان از آرمانهای خود دفاع می‌کند.

نیلفروشان مکانیزم اصلی جنگهای آینده را تخریب اراده‌ها عنوان و تصریح کرد: بر همین اساس مبنای اصلی آنچه در دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه (دافوس) مورد تاکید قرار می‌گیرد تربیت انسانهایی خدا محور و خودباور است که در شرایط سخت و در برابر مشکلات قادر به حفظ خود و نیروهای تحت امرشان باشند.

فرمانده دافوس سپاه در پایان وضعیت فعلی رژیم غاصب صهیونیستی را اسفناک‌تر از هر زمان دیگر توصیف و با اشاره به تهدیدات این رژیم بر علیه ایران تصریح کرد: اکنون رژیم جعلی و اشغالگر قدس با بحران و شکافهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، قومی و سیاسی روبه رو است و با منطبق شدن جنگ بر این مشکلات اسرائیل از درون پوسیده و منهدم می‌شود، از این رو در صورت هرگونه حماقتی از جانب رژیم صهیونیستی باید پاره پاره‌های تل آویو را در اعماق مدیترانه جست‌و‌جو کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر