کد خبر: 10069 A

بروجردی در دیدار با سفیر ترکیه:

گروگان‌گیری زائران بی‌دفاع عملی غیردینی و غیرانسانی است که سبب تشدید ناآرامی‌ها در منطقه می‌شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر ترکیه در تهران بر اهمیت همکاری‌های دو کشور جهت تامین آرامش پایدار در منطقه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علاءالدین بروجردی در دیدار با سفیر ترکیه بر اهمیت همکاری‌های دو کشور جهت تامین آرامش پایدار در منطقه تاکید کرد و افزود: مشورت‌ها و رایزنی‌های مستمر مقامات عالی‌رتبه دو کشور همسایه و مسلمان به تثبیت صلح و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد.

وی همچنین از تلاش‌های گذشته دولت ترکیه در آزادسازی زائران ایرانی در سوریه تقدیر و اظهار کرد: گروگان‌گیری زائران بی‌دفاع عملی غیردینی و غیرانسانی است که سبب تشدید ناآرامی‌ها در منطقه می‌شود.

بروجردی در این دیدار بر ضرورت آزادسازی گروگان‌های زائر ایرانی در سوریه تاکید کرد و گفت: مسوولیت امنیت و جان زائران ایرانی بر عهده گروگان‌گیران است و هرگونه عمل غیرمتعارف پاسخ متقابلی را دربر خواهد داشت.

در ادامه این دیدار اومیت یاردیم سفیر ترکیه در تهران گروگان گرفتن زائران ایرانی در سوریه را غیرانسانی عنوان کرد و بر اهتمام ویژه دولت ترکیه برای نجات گروگان‌های ایرانی تاکید کرده و اظهار داشت: دولت ترکیه به تلاش‌های خود برای آزادی زائران ایرانی ادامه می‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر