کد خبر: 10081 A

امروز در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تصویب شد؛

وزیر امورخارجه کشورمان با حضور در جلسه امروز این کمیسیون گزارشی از نشست سه‌جانبه مصر پیرامون موضوع سوریه به سمع و نظر اعضای کمیسیون رساند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دعوت از سفرای کشورهای سوریه، ترکیه و قطر جهت شرکت در کمیسیون و توضیح در مورد مسایل گروگان‌های ایرانی در سوریه از مصوبات جلسه امروز کمیسیون بود.

به گزارش ایلنا، حسین نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: وزیر امورخارجه کشورمان با حضور در جلسه امروز این کمیسیون گزارشی از نشست سه‌جانبه مصر پیرامون موضوع سوریه به سمع و نظر اعضای کمیسیون رساند. وی همچنین گزارشی پیرامون موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در اجلاس جنبش عدم تعهد ارائه کرد.

وی افزود: در ادامه جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی وزیر امور خارجه کشورمان به سوالات آقایی و دهدشتی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیرامون علت عدم رعایت نزاکت دیپلماسی و عدم پیگیری جدی مسایل منطقه و گروگان‌های ایرانی و همچنین بازداشت ملوان‌های آبادانی توسط گارد ساحلی عربستان پاسخ داد.

وی افزود: در مورد سوال اول نماینده سوال‌کننده از پاسخ‌های صالحی قانع شد. در مورد سوال دوم نیز وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: «هم‌اکنون گروه حقوقی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران در عربستان به سر می‌برد تا مسایل بازداشت‌شدگان را دنبال کند و نتیجه آن به زودی اعلام خواهد شد.»

نقوی‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبات امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دعوت از سفرای کشورهای سوریه، ترکیه و قطر جهت شرکت در کمیسیون و توضیح در مورد مسایل گروگان‌های ایرانی در سوریه و دعوت از وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت بررسی آخرین وضعیت مربوط به وظایف آن وزارتخانه در جلسه هفته آینده کمیسیون امنیت ملی بخشی از مصوبات جلسه امروز یکشنبه کمیسیون بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازدید اعضای کمیسیون ملی و سیاست خارجی از بندرعباس و جزایر سه‌گانه در دهه اول آبان‌ماه و بازدید از نیروگاه اتمی اراک از دیگر مصوبات این هفته کمیسیون، همچنین دعوت از گروگان‌های آزاد شده هلال احمر در لیبی و بررسی موضوعات مرتبط با آنان نیز با تصویب اعضای کمیسیون در دستور کار جلسات آتی قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر