کد خبر: 11024 A

کوچک‌زاده در تذکر به نمایندگان دولت در صحن علنی:

مگر دولت در سال ۹۱ با فروش ارز چند میلیارد تومان درآمد حاصل خواهد کرد که ۲۰ درصد آن را نیز بخواهد هزینه کند آیا این طرح شما کمک به دولت برای تولید است؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بر روی میز نمایندگان گزارشی در کتابی مجلل به چاپ رسیده که در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده این کار، کار درستی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا مهدی کوچک‌زاده در صحن علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح دو فوریتی حمایت از سرمایه گذاری‌های عمرانی و تولید ملی و اصلاح قانون بودجه سال ۹۱ کل کشور با قرائت قسمتی از فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس و نماینده دولت در صحن علنی گفت: در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است نباید گزارش در کتاب مجلل با صفحات گران چاپ و در اختیار نمایندگان قرار گیرد و نماینده دولت باید این تذکر ما را به رئیس دولت بدهد.

وی افزود: در جلسه‌ای که در جمع نمایندگان برگزار شده بود نمایندگان، دولت را متهم به این کردند که تعمدا نمی‌خواهد ارز را واریز و در راستای گران شدن ارز در کشوراند تا بتواند یارانه‌های مردم را از این طریق پرداخت کند اما با تصویب طرح دو فوریتی راه را برای دولت باز خواهیم گذاشت.

وی افزود: در طرح دو فوریتی آورده شده است که دولت باید ارز فروخته شده را در صندوق و خزانه ملی واریز کند مگر این قانون در بودجه وجود ندارد و این تکرار مکررات است.

کوچک‌زاده گفت: ما باید اگر مدعی هستیم که دولت کار انجام نمی‌دهد قطعا کاری کنیم که دولت این کار را انجام ندهد.

نماینده مردم تهران بیان کرد: در قانون بودجه سال ۹۱ کل کشور آورده شده است که دولت اجازه دارد ۲۰ درصد از خزانه را برای مصارف خود برداشت کند اما با طرح دو فوریتی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات این رقم بیشتر از این خواهد شد.

وی گفت: نمایندگان در این طرح دو فوریتی آورده‌اند که مگر دولت در سال ۹۱ با فروش ارز چند میلیارد تومان درآمد حاصل خواهد کرد که ۲۰ درصد آن را نیز بخواهد هزینه کند آیا این طرح شما کمک به دولت برای تولید است؟

وی افزود: ما نمایندگان در مجلس تنها در زمینه هدفمندی یارانه‌ها در صدد دعوا با یکدیگر هستیم اما اگر پرداخت حقوق مردم کم آید شما اجازه به دولت می‌دهید که از خزانه برداشت کند والله درست نیست که با طرح دو فوریتی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به تصویب برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر