کد خبر: 11084 A

نماینده دولت در مجلس؛

مجلس قوانینی را وضع می‌کند که بعد از تأیید شورای نگهبان به دولت ابلاغ می‌شود، درباره اصلاح این قوانین آن هم زمانی که مدت کمی از آن‌ می‌گذرد، واقعا نمی‌دانم چه باید بگویم البته قبول داریم که از اختیارات مجلس است.

نماینده دولت در مخالفت با طرح مجلس برای اصلاح جزئی از قانون بودجه 91 گفت: انتظار ما از مجلس این است که به قوانینی که خود وضع می‌کند، احترام بگذارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رحیم ممبینی، معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت در ارتباط با صندوق بیمه کشاورزی تا پایان سال 1390 به تعهداتی که چه از محل مازاد و چه سایر بودجه‌های مصوب داشته، تقریبا حدود 90 درصد عمل کرده است.

وی افزود: در سال 1391 طبق قانون 150 میلیارد تومان برای صندوق بیمه کشاورزی تصویب شد که دولت آن را هم انجام داده است.

نماینده دولت در مجلس خاطرنشان کرد: پیشنهادی که مطرح شده این است که مبلغ 150 میلیارد تومان به 850 میلیارد تومان افزایش یابد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خطاب به نمایندگانمجلس تصریح کرد: مجلس قوانینی را وضع می‌کند که بعد از تأیید شورای نگهبان به دولت ابلاغ می‌شود، درباره اصلاح این قوانین آن هم زمانی که مدت کمی از آن‌ می‌گذرد، واقعا نمی‌دانم چه باید بگویم البته قبول داریم که از اختیارات مجلس است.

ممبینی اضافه کرد: قانون‌گذار اعلام کرده که صندوق بیمه کشاورزی اساسنامه و قانون تشکیل دارد، در این قانون تشکیل صندوق اعلام شده که کمک‌های مالی دولت هم باشد، بنده می‌گویم که موارد قانونی رعایت شود.

نماینده دولت در مجلس تصریح کرد: قانون گفته مجمع پیشنهاد خود را به دولت ارائه دهد تا دولت پیش‌بینی ‌کند، چراکه این مورد از اختیارات دولت است، دولت یا در لوایح سنواتی پیش‌بینی کند یا اختیاراتی که قانون و برنامه به او داده است از آن اختیارات استفاده کند.

وی در پایان گفت: انتظار ما از مجلس این است که به قوانینی که خود وضع می‌کند احترام بگذارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر