کد خبر: 11170 A

محجوب:

مصوبه امروز مجلس رافع وظایف هیئت رئیسه مجلس در زمینه تعیین تکلیف این قانون ۶ ماه پیش از اتمام مهلت آزمایشی آن، نخواهد بود و این تذکری به هیئت رئیسه است.

نماینده تهران در مجلس نسبت به عملکرد هیئت رئیسه در زمینه عدم تعیین تکلیف قانون مدیریت خدمات کشوری ۶ ماه پیش از اتمام مهلت اجرای آزمایشی آن، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری با استناد به ماده ۱۶۸ آئین‌نامه داخلی پارلمان و در اخطاری با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی در جریان رسیدگی به طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری، اظهار داشت: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، هیئت رئیسه موظف بود ۶ ماه پیش از اتمام زمان آزمایشی قانون، اقدام قانونی لازم را مبذول و ترتیبی اتخاذ می‌کرد تا این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی افزود: طبق قانون حتما باید این مسئله توسط مجلس تعیین تکلیف شود و آئین‌نامه داخلی ترتیب تصویب نهایی را به لایحه یا طرح موکول نکرده و باید این مسئله ظرف ۶ ماه تعیین تکلیف شود.

محجوب همچنین خاطر نشان کرد: مصوبه امروز مجلس رافع وظایف هیئت رئیسه مجلس در زمینه تعیین تکلیف این قانون ۶ ماه پیش از اتمام مهلت آزمایشی آن، نخواهد بود و این تذکری به هیئت رئیسه است.

محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس نیز در پاسخ به محجوب گفت: اصل ارایه این طرح برای همین موضوع است و ما می‌خواهیم این مسئله را تعیین تکلیف کنیم چرا که دولت درباره قانون مدیریت خدمات کشوری لایحه ارائه نداده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر