کد خبر: 12902 A

نماینده مردم مهریز:

برخورد سلبی برای اجرای قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای لجاجت‌آور است و مردم را وادار به عقب نشینی نمی‌کند بلکه کاری می‌کند که مردم از وسایلی استفاده کنند که قابل دید و پیگری نباشد.

ایلنا - یزد: سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: برخورد سلبی برای اجرای قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای لجاجت‌آور است و مردم را وادار به عقب نشینی نمی‌کند بلکه کاری می‌کند که مردم از وسایلی استفاده کنند که قابل دید و پیگری نباشد.

به گزارش ایلنا از یزد، حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم شهرستان های مهریز، بافق، بهاباد، ابركوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: باید فرهنگ سازی استفاده صحیح از ماهواره را از جاهایی مثل مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد آغاز کرد و خطرات وجود چنین جریانی را به مردم گوشزد کرد. وی تاکید کرد: بایستی جامعه را نسبت به نیازی که دارند و به سمت ماهواره کشیده می‌شوند، اشباع کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: فرهنگ‌سازی درخصوص نحوه و میزان استفاده از ماهواره می تواند تاثیر گذار باشد، ولی در فرهنگ‌سازی موفق نبوده‌ایم و این مشخص است.

دخیل عباس در پایان نیز تصریح كرد: انسان کنجکاو است و دنبال قرار گرفتن در فضای بزرگ‌تر است و وقتی امکانات وجود دارد می‌خواهد از آن استفاده کند، اما باید یاد بگیرد و فرهنگ استفاده از آن را داشته باشند و نباید با برخوردهای سلبی با آنها برخورد شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر