کد خبر: 1348 A

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی

بازسازی کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل و همچنین پیگیری‌های لازم برای تحقق و اجرای مصوبات دولت، در دستور کار مجمع نمایندگان استان لرستان قرار دارد.

خرم آباد-ایلنا:نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال فعال کردن کارخانه‌های تعطیل لرستان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از خرم‌آباد، ابراهیم آقامحمدی در جلسه شورای اداری شهرستان خرم‌آباد با گرامیداشت هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر الگوی مدیریت اسلامی و جهادی در جمهوری اسلامی هستند که صادقانه به عهدی که بستند عمل کردند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهرستان خرم‌آباد در تمام زمینه‌ها نسبت به خیلی از شهرستان‌های دیگر کشور عقب‌افتاده‌تر است، زیرا ما در این استان توسط مدیران گذشته برنامه‌ریزی‌های دراز مدت نداشته‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مسئولان کشوری و توجه ویژه دولت به لرستان با راه‌اندازی کارخانجات تعطیل، بخشی از مشکلات مردم رفع شود.

آقامحمدی افزود: متاسفانه سند آمایش لرستان سال گذشته به تصویب رسید که باید مسئولان زودتر این کار را می‌کردند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بازسازی کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل و همچنین پیگیری‌های لازم برای تحقق و اجرای مصوبات دولت، در دستور کار مجمع نمایندگان استان لرستان قرار دارد.

آقامحمدی یادآور شد: چنانچه نمایندگان و مدیران استان نسبت به انجام وظایف خود و دفاع از حقوق مردم جدی باشند و با سخت‌کوشی این مهم را پیگیری نمایند گام موثری در راستای اعتلای وضعیت استان و شهرستان خرم‌آباد برداشته می‌شود.

وی اظهار داشت: در گذشته استاندارانی در لرستان بودند که با سیاسی‌کاری و راضی نگه داشتن تعدادی افراد خاص، از اعتبارات ملی که به استان تعلق می‌گرفت استفاده نکردند.

آقامحمدی با انتقاد از عدم برنامه‌ریزی بلندمدت در این شهر گفت: خرم‌آباد با مشکلات جدی در بخش‌های کشاورزی، بهداشت، گردشگری و ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال مواجه است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون به پایان دولت دهم نزدیک می‌شویم، افزود: در حال حاضر بسیاری از فرصت‌ها از دست رفته است و در این برهه از زمان نمی‌توان برای اخذ مصوبات جدید اقدام کرد، بلکه باید اجرای مصوبات گذشته را با جدیت در دستور کار قرار داد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات و تلاش دولت در رابطه با لرستان گفت: هم‌اکنون وضعیت مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد در دست پیگیری است.

آقامحمدی تصریح کرد: در گذشته که میزان دام لرستان کمتر بود، گوشت مورد نیاز پایتخت توسط کشت و صنعت خرم‌آباد تامین می‌شد، اما در حال حاضر که دام‌های لرستان به شش میلیون و 500 هزار راس واحد دامی افزایش یافته، مجتمع کشت و صنعت تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه رایزنی‌هایی در خصوص کشت و صنعت لرستان با وزارت جهادکشاورزی انجام شده اضافه کرد: موانعی در روند پیگیری‌ها ایجاد می‌شود که مجمع نمایندگان و مدیریت ارشد استان با همکاری و جدیت در جهت رفع موانع و راه‌اندازی مجدد کشت و صنعت خرم‌آباد تلاش می‌کنند.

آقامحمدی با اشاره به وضعیت خرم‌آباد گفت: در خصوص مرکز لرستان همواره صحبت درباره مشکلات و عقب‌ماندگی‌های این شهر مطرح بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر