کد خبر: 1987 A

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با ایلنا:

کسانی باید وارد عرصه انتخابات و سیاسی شوند که هم دغدغه مردم را داشته باشند و هم پایبند به انقلاب و نظام و ولایت باشند/مردم کسانی را انتخاب کنند که نه دغدغه حزب و گروه خود که دغدغه کار برای مردم را داشته باشند.

قم - ایلنا: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، از دستگاه‌های مختلف کشور خواست همانطور که در زمان جنگ شاهد همکاری دستگاه های مختلف و بسیج آن ها برای پیشبرد امورات جنگ بودیم، برای رفع مشکلات فعلی کشور از جمله مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری بسیج شده و با هم همکاری داشته باشند.

محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در خصوص ضرورت عمل مسئولان به وعده های داده شده و آسیب های دوری از این امر، اظهار داشت: اگر مسئولی قبل از روی کار آمدن وعده هایی داده که به واسطه آن اعتماد و رأی مردم را جلب کرد اما پس از روی کار آمدن، خلاف آن وعده های داده شده عمل کرد، این امر ممکن است دلسردی و بی تفاوتی مردم نسبت به فضای سیاسی را در پی داشته باشد.

وی افزود: وقتی مردمی که شهید، جانباز و ایثارگر برای این انقلاب دادند و به طرق مختلف پای آرمان های آن ایستاده و در صحنه های مختلف بودند، ببینند اشخاصی که با رأی مردم روی کار آمده، تا به پست و مسئولیتی می رسند اول دورو بر خود و حزب شان را دیده و به دنبال جذب منافع بیشتر برای گروه و جریان خودشان هستند، حق دارند که نسبت به فضای سیاسی خوشبین نباشند و این اشکالی است که آن مسئولان ایجاد کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید کاری کنیم که اگر چنین رویکردی در میان مردم وجود دارد، تغییر کند که لازمه این امر این است که مردم کسانی را انتخاب کنند که نه دغدغه حزب و گروه خود که دغدغه کار برای مردم داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که امروز مردم از برخی مشكلات رنج می برند و این دعواهای سیاسی این مشکلات را حل نخواهد کرد، گفت: متأسفانه اگر امروز مسئولین نظام مان را در زیر یک سقف گرد هم آورده تا یک آزمون در میان آن ها برگزار کنیم و سؤال کنیم که تعریف شما در خصوص منافع ملی کشور چه هست؟ پاسخ های متفاوتی را می شنویم که این درد بزرگی برای کشور است.

آصفری با بیان این که برای جامعه ما درد است که مسئولین ما تعاریف مختلفی از منافع ملی داشته یا این که نفهمیم دغدغه اصلی و تلاش در راستای منافع ملی ما باید در راستای حفظ و نگهداری مردم پای عرصه های مختلف باشد، گفت: این که یک نفر بیاید و برای خودش  تصمیم بگیرد درست نیست.

وی افزود:‌ برای مثال اگر می بینیم که مسئله پزشک خانواده بدون آن که زیرساخت ها و راهکارهایش فراهم شود، اجرایی می شود، برای این است که ما می خواهیم یک چیزی را به نام خودمان حساب و ثبت کنیم و بگوییم من این کار را کردم که متأسفانه این منیت پدر مملکت را در می آورد، و ما هرچه آسیب دیدیم از این منیت بازی هاست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته مردم ما علی رغم این که مشکلات گرانی، ‌تورم و بیکاری هست، ولی یک عهد و پیمانی با شهداء، امام و رهبر انقلاب بستند که تا آخر نیز پای آن هستند.

وی با بیان این که باید شاهد حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده باشیم، گفت: تا انتخابات ریاست جمهوری کمتر از یک سال وقت داریم و در این فرصت کارهای زیادی می توان کرد.

آصفری با بیان این که فرصت حدود یک ساله انتخابات ریاست جمهوری برای کسانی که مدیر باشند، فرصت خوبی است، گفت: در همین فرصت باقی مانده باید دغدغه های مردم رفع شود؛ همه مشکلات را دانسته و با آن آشنا هستند اما این که برای رفع آن اقدام کنیم و هم قسم شویم، مهم است.

وی با بیان این که همه گروه های سیاسی فارغ از اختلاف نظرهای فکری باید از این فرصت کمتر از یک سال باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری استفاده و در راستای رفع مشکلات مردم گام برداریم، گفت: دغدغه مشترک اکثریت مردم حفظ منافع ملی است و لازم است مسئولان امر روی این دو مسئله توجه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: همانطور که در زمان جنگ همه مسئولین وقت، با هم اتاق فکر و مدیریت برای امورات جنگی تشکیل داده بودند و همه خود را وقف جنگ کردند و نتیجه موفقیت آمیز آن را هم دیدیم، حالا نیز همه باید خود را وقف رفع مشکلات اقتصادی، بیکاری و گرانی کنیم، چرا که اگر همه و همه از دولت، مجلس مجمع تشخیص مصلحت و... بسیج شوند، می توان این مشکلات را رفع کرد.

وی گفت: در مورد احزاب و گروه ها،‌ باید ملاک مان انقلاب اسلامی، ‌قانون اساسی و ولایت فقیه باشد؛ حالا هر کسی هست چه جریان اصلاح طلب و چه جریان اصولگرا،‌اگر این سه شاخصه را قبول داشت، باید اجازه حضور در صحنه سیاسی کشور را داشته باشد.

آصفری در خصوص ضرورت حضور اصلاح طلبان در عرصه سیاسی و انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت:‌ حضور اصلاح طلبان برای نشاط سیاسی مؤثر است چرا که اعتقاد داریم در کشورمان دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا فعال بوده و در میان مردم جایگاه دارند؛ لذا باید از تک قطبی حرکت کردن در فضای سیاسی کشور پرهیز کنیم تا کسانی وارد عرصه انتخابات و سیاسی شوند که هم دغدغه مردم را داشته باشند و هم پایبند به انقلاب و نظام و ولایت باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر