کد خبر: 254 A

کاتب درجمع خبرنگاران؛

وقتی نمایندگان مشاهده کردند که وجود این جدول در سالیان آینده یک بی‌انضباطی مالی در سیستم‌های اجرایی اتفاق خواهد افتاد در نظر گرفتند که این جدول را از بودجه سال ۹۲ حذف کنند.

ایلنا: سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات گفت: نمایندگان زمانی که مشاهده کردند جدول ۱۲ بودجه کل کشور اگر بخواهید بر همین منوال ادامه یابد قطعا در سیستم اجرایی بی‌انضباطی ایجاد خواهد کرد لذا کمیسیون برنامه و بودجه این جدول را از بودجه کل کشور حذف کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا کاتب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاراان در رابه با جدول ۱۲ در بودجه کل کشور گفت: جدول ۱۲ از سال ۸۴ وارد بودجه کل کشور شد و در آن زمان نزدیک به ۷ مورد دستگاه بودند که از دولت کمک می‌گرفتند.

وی افزود: جدول ۱۲ ردیف بودجه کل کشور در پایان سال ۹۱ تعداد دستگاه‌هایش که از بودجه کمک می‌گرفتند به ۱۵۷ مورد رسیدکه رقم آن به ۸۰۵ میلیارد تومان در این جدول پیش بینی شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات بیان کرد: وقتی نمایندگان مشاهده کردند که وجود این جدول در سالیان آینده یک بی‌انضباطی مالی در سیستم‌های اجرایی اتفاق خواهد افتاد در نظر گرفتند که این جدول را از بودجه سال ۹۲ حذف کنند.

وی بیان کرد: در کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مصوب شد تا ۱۵۷ دستگاهی که از تسهیلات بودجه کمک می‌گیرند می‌بایست به زیرمجموعهدستگاه‌های خود وارد شوند و از ردیف‌های خودشان اعتبار بگیرند.

کاتب تصریح کرد: نهادهای عمومی غیر دولتی که آن‌ها نیز در بودجه کل کشور از این جدول کمک‌های مالی می‌گرفتند براساس پیشنهاد معاونت راهبردی ریاست جمهوری و مصوبه هیات وزیران از این پس می‌توانند کمک‌های مالی را دریافت کنند.

نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: در یکی از بندهای کمیسیون برنامه و بودجه آمده است که دولت مکلف است چیزی به عنوان جدول بودجه را در بودجه کل کشور نیاورد.

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات از تشکیل فراکسیون اشتغال تولید در روز گذشته با عضویت ۱۰۶ نماینده خبرداد.
کاتب تصریح کرد: نجات مملکت و کشور ما در سایه تولید است و تولید می‌تواند در کشور اشتغال ایجاد کند و اگر بخواهیم در این راه قدم برداریم باید برنامه‌هایی در زمینه اشتغال و تولید داشته باشیم.

نمایده گرمسار و مجلس شوراری اسلامی تصریح کرد: شورای مرکزی و هیات رئیسه فراکیسیون اشتغال و تولید روز گذشته در مجلس شکل گرفت و این فراکسیون به دنبال این است که در بخش خصوصی سازی موضوعات را پیگیری کند.

کاتب بزرگ‌ترین چالش کشور را بحث اشتغال دانست و گفت: من به عنوان رئیس فراکسیون اشتغال و تولید در تلاش هستم تا دستگاه‌های مرتبط همچون کمیته امداد و نهادهای عمومی با یکدیگر همراه کنم تا بتوانیم در این زمینه به نتایجی دست یابیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر