کد خبر: 276 A

در جلسه علنی صبح امروز مجلس مطرح شد؛

اگر بناست کسی به نفع دیگری از رقابت کنار برود، قبل از معرفی در صحن، باید در کمیسیون این موضوع را اعلام کند. با این شرایط حقوق ما ضایع می‌شود و باید از بین یک نفر، یک نفر را انتخاب کنیم.

ایلنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ایران انتخاب ناظرین مجلس در چند شورا و مجمع را در دستور کار داشتند که نحوه انتخاب این افراد مورد تذکر دو نفر از نمایندگان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، الیاس نادران نماینده مردم تهران در تذکری مستند به ماده ۲۰۱ مکرر آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: در انتخاب ناظرین مجلس، کمیسیون طبق آیین‌نامه دو برابر ظرفیت مورد نیاز را معرفی کرده اما دو نفر از افراد به نفع دو نفر دیگر کنار رفته‌اند در حالی که این جزء حقوق افراد نیست بلکه جزء حقوق مجلس است و نمایندگان باید از بین نامزدهای کمیسیون حق انتخاب داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر بناست کسی به نفع دیگری از رقابت کنار برود، قبل از معرفی در صحن، باید در کمیسیون این موضوع را اعلام کند. با این شرایط حقوق ما ضایع می‌شود و باید از بین یک نفر، یک نفر را انتخاب کنیم.

ابوترابی‌فرد که اداره جلسه را بر عهده داشت با وارد دانستن این تذکر، ‌ گفت که انصراف نمایندگان مورد قبول قرار نگیرد تا افراد از بین همه کاندیدا‌ها انتخاب شوند.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت نیز در تذکری در همین رابطه گفت: از مجلس انتظار می‌رود آیین‌نامه را به طور دقیق اجرا کند. برای انتخاب یک نفر در شورای توسعه مدیریت تنها یک کاندیدا معرفی شده این در حالی است که آیین‌نامه صراحت دارد که دو برابر مورد نیاز باید معرفی شود.

محمدحسن ابوترابی این تذکر را وارد دانست و با اشاره به کنار کشیدن یکی از کاندیدا‌ها گفت: در واقع کمیسیون به وظیفه خود عمل کرده است اما به نظر می‌رسد باید کمیسیون‌ها به گونه‌ای افراد را انتخاب کنند که ظاهر آیین‌نامه را با دقت بیشتری رعایت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر