کد خبر: 288 A

قره سید رومیانی در گفتگو با ایلنا؛

زلزله زدگان به دو صورت اضطراری و موقت اسکان داده می‌شوند/ساماندهی افراد با مدیریت صحیح صورت خواهد پذیرفت/کمک‌های مردم بصورت نقدی باشد/مشکلات مردم با شعار مسئولان حل نمی‌شود.

ایلنا: عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم ویژه‌ای که از سوی لاریجانی رئیس مجلس انتخاب شده است در حال بازرسی از محل‌های زلزله زدگان هستند و بعد ازظهر امروز نتیجه بازدید‌های خود را جمع آوری می‌کنند و فردا تحت گزارشی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود.

میر هادی قره سید رومیانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با وضعیت زلزله زدگان در ورزقان اهر و هریس گفت: اسکان زلزله زدگان به دو صورت اظطراری و موقت صورت می‌پذیرد.

وی گفت: در اسکان اضطراری در تلاشیم زلزله زدگان را در چادرهای هلال احمر اسکان دهیم که تا حدودی این کار صورت پذیرفته ‌است ولی افراد در راستای تحویل چادر حضوری به فرماندارن اهر هریس و ورزقان مراجعه می‌کنند.

نماینده آذر شهر اسکو و تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تیم ویژه‌ای که از سوی لاریجانی رئیس مجلس انتخاب شده است در حال بازرسی از محل‌های زلزله زدگان هستند و بعد ازظهر امروز نتیجه بازدید‌های خود را جمع آوری می‌کنند و فردا تحت گزارشی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به تجربه مسکن مهر و با متمرکز کردن مدیریت خواهیم توانست تمامی افراد را در مدت کوتاهی سامان دهی و برای آنان سر پناهی ایجاد کنیم.

نماینده آذر شهر اسکو و تبریز در خانه ملت گفت: در صورتی می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که دولت از شعار پرهیز کند زیرا این فرصت مناسبی است تا دولت بتواند قابلیت‌های خود را در کشور محک بزند و رکودی در این زمینه در دنیا به ثبت برساند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر زلزله زدگان با مشکل آذوقه مواجه نیستند و تنها مسئله‌ای که مردم را آزار می‌دهد مدیریت در توزیع اقلام مورد نیاز است و عدم وجود راههای ارتباطی بیشترین مشکل را برای مسئولان هلال احمر ایجاد کرده است.

قره سید رومیانی اظهار داشت: ملت ایران اگر در نظر دارند به زلزله زدگان کمک کنند بهتر است کمک‌هایشان نقدی باشد تا بتوان در بقیه فصول و زمان‌ها نیز به نفع آنان استفاده شود اما اگر نیاز به کمک‌های غیر نقدی باشد ستاد بحران طی پیامهایی این موضوع را اطلاع رسانی خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر