کد خبر: 293 A

سبحانی نیا در گفتگو با ایلنا؛

برای ایجاد نظام پارلمانی ـ ریاستی نیازمند انجام رفراندوم هستیم/مسئولان صدا و سیما باید بهتر از گذشته در انعکاس اخبار عمل کنند.

ایلنا: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بحث‌های نظام پارلمانی ریاستی در کشور لازم است چرا که فضای ذهنی مردم برای انجام نظام پارلمانی ریاستی در کشور را آماده می‌سازد.

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با نظام پارلمانی گفت: فراکسیون نظام پارلمانی در این زمینه در مجلس تشکیل شده و این مسئله را نیز پیگیری می‌کنند.

وی افزود: مسئله نظام پارلمانی ریاستی تنها مسئله مجلس نیست بلکه بحث اصلی قانون اساسی است و برای تغییر قانون اساسی باید رفراندوم و یا نظر خواهی از آرا توسط مردم انجام شود و یا اینکه حکم مقام معظم رهبری باید باشد..

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این بحث‌ها در کشور لازم است چرا که فضای ذهنی مردم برای انجام نظام پارلمانی ـ ریاستی در کشور را آماده می‌سازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درادامه در خصوص عملکرد صدا و سیما را در انعکاس اخبار زلزله آذربایجان گفت: من عملکرد صدا و سیما را مناسب توصیف می‌کنم و نسبتا بد نبوده ولی مسئولان صدا و سیما می‌توانستند بهتر از این وقایع را انعکاس دهند.

سبحانی نیا تصریح کرد: مجلس هر کاری را که بتواند در زمینه کمک به زلزله زدگان انجام می‌دهند حتی اگر نیاز باشد نشست‌هایی را با مسئولان دولتی در خصوص بر طرف کردن مشکلات مردم زلزله زدگان برگزار خواهند کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر