کد خبر: 29932 A

ناظر اردکانی خطیب قبل از خطبه های نمازجمعه:

97 درصد وقایع حیاتی تحت پوشش ثبت احوال قرار گرفته است/ شناسنامه های جدید به صورت مکانیزه صادر خواهد شد/80 دستگاه ملی از شماره ملی در پایگاه جمعیتی کشور احراز هویت افراد را انجام می دهند.


خطیب قبل از نمازجمعه این هفته تهران گفت: در آینده نزدیک کارت هوشمند جای کارت ملی را خواهد گرفت و هر ایرانی می تواند از این کارت هوشمند استفاده کند.


به گزارش خبرنگار ایلنا ناظر اردکانی خطیب قبل از نماز جمعه این هفته تهران درجمع نمازگزاران گفت: در رابطه با ثبت وقایع حیاتی سازمان ثبت و احوال توفیقات زیادی حاصل کرده است به طوری که 97 درصد وقایع حیاتی تحت پوشش ثبت احوال قرار گرفته است.


وی افزود: ثبت وقایع حیاتی یکی از شاخصه های توسعه یافته هر کشوری است که ثبت احوال درنظر دارد ان را به حد اعلاء کامل انجام دهد.


معاون ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم ثبت وقایع حیاتی را به صورت شبکه ای اعلام کنیم خواهیم توانست ثبت حیاتی را در کشور به روز نماییم.


خطیب قبل ازخطبه های نمازجمعه از صادر شدن شناسنامه های جدید به صورت مکانیزه خبرداد وگفت: شناسنامه های جدید کاملا متقن غیر قابل خدشه هستند.


وی افزود: در آینده نزدیک کارت هوشمند برای مردم ایران صادر خواهد شد که جای کارت ملی را خواهدگرفت و کارت‌های  هوشمند سندی چندمنظوره است که می تواند اطلاعات فردی اشخاص را در فضای مجازی مورد شناسایی قرار دهد.


وی گفت: 80 دستگاه ملی از شماره ملی در پایگاه جمعیتی کشور احراز هویت افراد را انجام می دهند. با ارائه کدپستی می توانیم اطلاعات و آمار جمعیتی کشور را به روز احصا کنیم.


ناظر اردکانی تصریح کرد: ثبت احوال ظرفیت هایی را در اختیار دارد که می تواند در بخش های غیر دولتی و دفاتر پیش خوان خدماتی را به مردم ارائه دهد.


وی نگهداری از اسناد شخصیت های ملی ایران را از دیگر ظرفیت های ثبت احوال دانست و گفت:در حال حاضر اسنادی در ثبت احوال نگهداری می شوند که می توان از آنها گنجینه اسناد شخصیت های ملی ایران نام برد.


معاون سازمان ثبت احوال در ادامه تصریح کرد: در روز ملی اسناد از سند شهید آیت اله مفتح که نماد پیوند حوزه و دانشگاه است رونمایی خواهد کرد.


ناظر اردکانی تصریح کرد: در سالروز تولد پیامبر (ص) در نظر داریم اولین فرهنگ نامگذاری را برای فرزندان را در سازمان ثبت تشریح کنیم. ثبت احوال در پروژه های بزرگی برای دولت اثربخش بوده به گونه ای که این اثربخشی را می توانیم در نظام پرداخت یارانه ها، بیمه ای، مالیات و پروژه های بزرگ ملی برشماریم.


وی در پایان به چشم انداز آینده ثبت احوال کشور اشاره کرد و گفت: چشم انداز سازمان ثبت احوال اثربخشی در زیرساخت های دولت الکترونیک وحاکمیت خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر