کد خبر: 36889 A

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس:

در اصلاح قانون وکلا، وکلای موضوع ماده ۱۷۸ و وکلای دادگشتری را در نظر داریم با یکدیگر ادغام کنیم/آیین دادرسی کیفری ۷۰۰ ماده دارد که تا کنون بخش زیادی از این قانون به تصویب رسیده است.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت:  اشکالاتی را شورایی نگهبان در زمینه قانون مجازات اسلامی گرفته که پس از اصلاح در کمیسیون بار دیگر برای تصویب نهایی به شورا ارسال شده و اگر شورای نگهبان در رابطه با این قانون اشکلات دیگری را مطرح نکند در آستانه ابلاغ قرار می‌گیرد

حجت السلام موسی غضنفر آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: لایحه معاضدت قضایی تا حدودی بررسی آن در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی به اتمام رسیده و در آینده‌ای نزدیک در صحن علنی مطرح می‌شود.


وی در ادامه در رابطه با آیین دادرسی کیفری گفت: آیین دادرسی کیفری دو ماده آن باقی مانده و که باید در آینده‌ای نزدیک تمام مواد آن بررسی شود.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: شورای نگهبان در دو قسمت آیین دادرسی دادگاههای نظامی و آیین دادرسی جرایم الکترونیکی و رایانه‌ای ایراداتی را گرفته‌اند که باید ایرادات آن برطرف شود.

نماینده بم در مجلس شورای اسلامی گفت: آیین دادرسی کیفری ۷۰۰ ماده دارد که تا کنون بخش زیادی از این قانون به تصویب رسیده است.

غضنفرآبادی همچنین در رابطه با اصلاح قانون وکالت نیز گفت: در اصلاح قانون وکلا وکلای موضوع ماده ۱۷۸ و وکلای دادگشتری را در نظر داریم با یکدیگر ادغام کنیم.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی نماینده بم در بهارستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر