کد خبر: 36986 A

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس:

سازمان ثبت اسناد و املاک باید بتواند برای انجام وظایف خود بودجه داشته باشد و باید این نکته را هم در نظر گرفت که این سازمان، جزو نهادهایی است که درآمد هم دارد.

کاظم جلالی در دیدار با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت، رئیس یک قوه نباید نگرانی بودجه‌ای داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، احمد تویسرکانی، معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونین این سازمان، با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی دیدار و گفت‌وگو کردند.

بنابر این گزارش در این دیدار مشکلات و مسائل مربوط به طرح کاداستر، روند مکانیزه کردن ثبت اسناد و املاک، مسائل مربوط ثبت اختراعات و مشکلات بودجه ای سازمان ثبت و دستگاه قضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تاکید بر حمایت مرکز پژوهش‌ها از شفاف سازی و الکترونیکی نمودن سیستم ثبتی اسناد و املاک گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک باید بتواند برای انجام وظایف خود بودجه داشته باشد و باید این نکته را هم در نظر گرفت که این سازمان، جزو نهادهایی است که درآمد هم دارد.

جلالی در ادامه به لزوم تخصیص به موقع بودجه و رفع مشکلات دستگاه قضا در این زمینه اشاره کرد و گفت: قوانین و آیین نامه ها باید به گونه‌ای باشد که رئیس دستگاه قضا نگرانی بودجه ای‌و تخصیص بودجه را نداشته باشد و این مساله تاثیر مهمی در تفکیک قوا و تمرکز این قوه بر انجام وظایف قانونی خود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: باید راهکارهایی اندیشیده شود تا رئیس یک قوه دغدغه تخصیص اعتبارات را نداشته باشد و خصوصا قوه قضاییه بتواند فارغ از مشکلات بودجه ای، به انجام وظایف نظارتی و بازرسی خود بپردازد.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر