کد خبر: 40201 A

با موافقت نمایندگان مجلس صورت گرفت؛

از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن علنی ۱۴۴ نماینده به اصل این ماده رای موافق دادند ۴۲ نماینده رای مخالف و ۷ نماینده رای ممتنع دادند.

از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن علنی از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن علنی ۱۴۴ نماینده به اصل ماده 1 طرح انتزاع رای موافق دادند ۴۲ نماینده رای مخالف و ۷ نماینده رای ممتنع دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شصت و دومین جلسه علنی مجلس نهم اصل ماده یک طرح انتزاع وظایف واختیارات بخش کشاورزی در وزارت صنعت و معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی را بررسی و تصویب کردند.

در ماده یک این طرح امده است کلیات اختیارات وظایف و امور مربوط به سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت و انجام اقدامات لازم در موارد زیر از وزارت صنعت معدن و تجارت منتزع و به وزارت جهاد کشاورزی واگذار می‌شود.

الف) تجارت اعم از صادرات و واردات و تنظیم بازار داخلی، محصولات و کالاهای اساسی زراعی باقی و گیاهان داروئی شامل گندم، برنج، جو و ذرت و پنبه وش، روغن و دانه‌های روغنی، چای، سیب زمینی، پیاز، حبوبات، سیب، پرتقال، خرما، کشمش، قند، شکر و کنجاله و همچنین محصولات دامی، طیور و آبزیان شامل شیر و فراورده‌های لبنی، گوش سفید، گوشت قرمز، تخم مرغ و نیز پیله ابریشم به صنایع تبدیلی بلافصل، ذیل با مرحله تبدیل در بخش کشاورزی یک عمل آوری و حفاظت گوشت و محصولات گوشتی از فساد ۲- عمل آوری و حفاظت آبزیان و محصولات حاصل از آبزیان از فساد۳-عمل آوری و حفظ میوه و سبزیجات از فساد۴- روغن کشی ۵- فراورده‌های لبنی ۶- تولید دانه‌های آسیاب شده ۷-تولید نشاسته ۸- تولید غذاهای آماده برای حیوانات ۹- محصولات غذایی در صنایع تبدیلی مرتبط با انواع میوه سبزی و صیفی ۱۰- تولید فراورده‌های گیاهان دارویی و انواع عرقیات.

از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن علنی ۱۴۴ نماینده به اصل این ماده رای موافق دادند ۴۲ نماینده رای مخالف و ۷ نماینده رای ممتنع دادند

مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر