کد خبر: 43072 A

نماینده پاوه و اورمانات در گفتگو با ایلنا:

تبدیل شدن اورامانات به منطقه آزاد تجاری تاثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری استان دارد.

نماینده پاوه و اورمانات در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل شدن اورمانات به منطقه آزاد تجاری و باز شدن مرز شوشمی تاثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری استان دارد.

نعمت الله منوچهری در گفتگو با ایلنا با تاکید بر اینکه نرخ بیکاری در کرمانشاه بسیار بیشتر از آمارهای اعلام شده است، افزود: دولت نتوانسته است به وعده های کامل که در خصوص اشتغال داده عمل کند.

وی گفت: گرچه نمی‌توان تمام تقصیرها را بر گردن دولت انداخت، زیرا به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم‌ها دولت با چالش‌های بسیاری مواجه است.

نماینده پاوه و اورامانات، سوء مدیریت، عدم برنامه‌ریزی کلان، نبود زیرساخت‌های لازم و عدم تمایل سرمایه گذاران بخش خصوصی به سرمایه گذاری را از جملعه عوامل ناتوانی دولت در تحقق وعده اشتغال زایی دانست.

منوچهری تصریح کرد: گرچه تاکنون دولت تلاش زیادی کرده، اما در این مدت کوتاه باقیمانده نمی‌تواند اهداف خود را محقق کند و فقط می تواند زمینه را برای دولت های بعدی فراهم کند.

وی با اشاره به لزوم توجه ویژه به استان‌های مرزی و شهرهایی که درگیر جنگ بوده اند، تاکید کرد: استانهای دیگر در دوران جنگ در حال توسعه صنایع خود بودند در حالی که استان کرمانشاه تمام زیرساختهای مربوط به صنایع موجود هم ویران شد.

منوچهری معتقد است اگر مرزهای استان بازگشایی شود، و منطقه آزاد تجاری گسترش یابد سرمایه‌گذاران حمایت بیشتری برای حضور در منطقه خواهند داشت و معضل بیکاری به میزان چشمگیری کمتر می شود.

وی تنها راهکار ممکن را عملی کردن وعده ها دانست و افزود: با حرف زدن هیچ چیز درست نمی‌شود، بلکه باید قوانین و طرح‌های موجود را اجرا کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر