کد خبر: 43156 A

توکلی خطاب به شیخ الاسلام:

وزیر می‌توانست از آیت‌الله لاریجانی سؤال کنند که دلیل معلق شدن فعالیت وی چیست. مجلس با کسی دشمنی ندارد، استیضاح آخرین راه ما برای دفاع از حقوق مردم بود و ما چاره‌ای جز این کار نداشتیم.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه، استیضاح آخرین راه ما برای دفاع از حقوق مردم بود و ما چاره‌ای جز این کار نداشتیم، گفت: وزیر باید توضیح بدهد که چرا یک قاضی معلق از قضاوت را در رأس بزرگترین نهاد اجتماعی کشور قرار داده است،

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در موافقت با استیضاح وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ما سوگند خورده‌ایم که حقوق مردم را حفظ کنیم و بر همین اساس برای این استیضاح دلایلی خود را داریم. سازمان تأمین اجتماعی بزرگترین سازمان اجتماعی کشور است، در حالیکه آقای وزیر در اقدامی غیرقانونی و غیرعقلانی، قاضی معلق شده از قضاوت را به عنوان مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی منصوب کرد که مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه وقتی در اوایل اسفند ماه خبر انتصاب آقای مرتضوی به عنوان مسئول سازمان تأمین اجتماعی رسید برخی نمایندگان همچون کوثری، دهقان و خانم رهبر، برای برکناری وی با دولت مذاکره کردیم، یادآور شد: در آن زمان آقای مرتضوی به دفتر بنده آمد و توقع کمک مجلس را داشت به وی گفتم که ریاست سازمان تأمین اجتماعی به مصلحت شما نیست، ولی گویا خیرخواهی بنده مؤثر نبود. چرا که 25 اسفند ماه شیخ الاسلامی، مرتضوی را که در چند پرونده مهم، از جمله پرونده کهریزک که در سال 88 سبب رنج رهبری و مردم شد را معرفی کرد و نمایندگان طرح استیضاح وزیر کار را تهیه کردند.

توکلی ادامه داد: در ماجرای حکمیت من بین زاکانی و مرتضئی بر اساس اصرار مرتضوی اخلاقا دلیلی برای رد پذیرش حکمیت وجود ندارد، جمعا 13 ساعت به حرف‌های طرفین گوش کردم و در نهایت زاکانی از مرتضوی شکایت کرد و مرتضوی در نامه ای به به زاکانی 17 مورد توهین را متوجه زاکانی کرد و وی را تهدید کرد که اگر پاسخش در روزنامه منتشر شود، حتی اگر در چاپخانه باشد آن را توقیف خواهد کرد.

توکلی با بیان اینکه پس از آن آقای زاکانی گفت، پاسخ مرتضوی را به روزنامه ایران داده‌ام اما چاپ نکردند و جوابیه را در سایت جهان منتشر کردند که دیدیم این سایت سه ماهه فیلتر شد.

نماینده تهران با بیان اینکه پذیرش قاضی معلق از قضاوت در سازمان تأمین اجتماعی قابل قبول نیست، تصریح کرد: آقای حداد عادل برای پایان دادن به ماجرای مرتضوی در جلسه‌ای از وی خواست تا استعفا بدهد و نمایندگان نیز امضاهای استیضاح خود را پس بگیرند و مرتضوی حتی استعفایش را نوشت اما نقض عهد کرد و استعفا نداد. حتی اعلام کرد که به زودی مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی را معرفی خواهند کرد اما باز هم وی این کار را نکرد.

توکلی با بیان اینکه به دلیل نقض عهد وزیر و مرتضوی و به سخره گرفتن تعهدات اخلاقی چاره‌ای جز استیضاح وزیر برای نمایندگان باقی نمانده بود، گفت: آقای لاریجانی در آخرین تلاش برای تفاهم از آقای مظفر خواست تا جلسه‌ای بین نمایندگان و وزیر برگزار کنند که این جلسه برگزار شد و در این جلسه وزیر قول داد که جایگزین مرتضوی را انتخاب کند، اما وی چنین کاری را نکرد.

توکلی تصریح کرد: وزیر باید توضیح بدهد که چرا یک قاضی معلق از قضاوت را در رأس بزرگترین نهاد اجتماعی کشور قرار داده است، آقای وزیر می‌توانست از آیت‌الله لاریجانی سؤال کنند که دلیل معلق شدن فعالیت وی چیست. مجلس با کسی دشمنی ندارد، استیضاح آخرین راه ما برای دفاع از حقوق مردم بود و ما چاره‌ای جز این کار نداشتیم.

استیضاح وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر